Jak by mohla vypadat lávka z Holešovic do Karlína? Do soutěže přišel rekordní počet návrhů

Jak by mohla vypadat lávka z Holešovic do Karlína? Do soutěže přišel rekordní počet návrhů
Lávka Holešovice - Karlín
1. místo: autoři Ing. arch. Marek Blank, Ing. arch. MgA. Petr Tej, Ph.D. Spolupráce Ing. Jan Mourek, Janek Srnka, Ing. Jiří Hejzlar.
1. místo: autoři Ing. arch. Marek Blank, Ing. arch. MgA. Petr Tej, Ph.D. Spolupráce Ing. Jan Mourek, Janek Srnka, Ing. Jiří Hejzlar.
3. místo: autoři Ing. arch. Lukáš Landa, Arch. Pavel Rak. Spolupráce Ferrari Gartmann AG, Patrick Gartmann, Patrick Tester.
Foto: archiv IPR
ČTK Bydlení, ČTK
6. 12. 2017 15:02
Soutěž na architektonický návrh lávky spojující přes pražský ostrov Štvanice Holešovice a Karlín zná vítěze. Je jím návrh architekta Marka Blanka. Třetí místo udělila porota návrhu architekta Lukáše Landy. Druhé místo nebylo uděleno. U oceněných návrhů Praha objedná jejich rozpracování, aby se ukázalo, kolik bude projekt stát. Lávka usnadní pěším a cyklistům cestu na ostrov a zároveň bude dalším propojením mezi Holešovicemi a Karlínem, které od roku 2015 v létě zajišťuje také přívoz HolKa. Se stavbou lávky počítá i stávající územní plán. Do jednokolové mezinárodní soutěže, kterou vyhlásil Institut plánování a rozvoje, přišlo celkem 53 návrhů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Stát odpustí DPH u energií na listopad a prosinec, schválila vláda

Ministerstvo financí odpustí DPH u energií na listopad a prosinec, schválila vláda. Na odpuštění DPH by měla navázat novela, která by tuto úlevu měla prodloužit, uvedla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ta už dříve sdělila, že odpuštění DPH je mimořádný úkon, který zatím využila jen v případě respirátorů.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Kurdsko-německá zpěvačka dostala v Turecku tři roky vězení za podporu terorismu

Soud v tureckém Edirne v pondělí uložil tříletý trest vězení kurdsko-německé zpěvačce, která používá umělecké jméno Hozan Cane. Shledal ji vinnou z podpory kurdské teroristické organizace Strana kurdských pracujících. Zpěvačka, která má německé občanství, žije v Německu a soudu se neúčastnila. Informovala o tom agentura DPA.

Hozan Cane už v tureckém vězení strávila přes dva roky, propuštěna byla loni na podzim poté, co odvolací soud zrušil její šestiletý trest pro nedostatek důkazů. Nejprve dostala zákaz vycestovat z Turecka, ten jí ale letos tamní soud zrušil a ona odjela do Německa.

Kauza začala v červnu 2018, když byla zpěvačka zatčena v provincii Edirne, kde se účastnila kampaně prokurdské opoziční Lidově demokratické strany před parlamentními a prezidentskými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy