Jak by mohl vypadat vestibul metra 21. století? Architekti představili vize moderních chrámů dopravy

Jak by mohl vypadat vestibul metra 21. století? Architekti představili vize moderních chrámů dopravy
Vzhledem k tomu, že vestibul zároveň sousedí s vlakovým nádražím i s několika stanicemi MHD, včetně terminálu pro autobusy mířící do zoo v Praze-Troji, bylo záměrem architektů z Atelier bod architekti navrhnout atraktivní přestupní terminál s dobrým napojením na sousední náměstí. Základním principem jejich konceptu tedy bylo protažení náměstí pod budovou a vytvoření zastřešené části náměstí, která poskytne prostor pro cestující.
Architekti do interiéru umístili informační a relaxační buňky. Patří mezi ně stánky nedaleké zoo, ale i Národní galerie nebo Výstaviště. Pobyt ve vestibulu, který funguje jako důležitý dopravní uzel, zpříjemnili občerstvovacími body.
Základním komunikačním prostředkem je velkoplošná obrazovka, která odkazuje na instituce v okolí a sděluje aktuality z jejich programu, jako jsou probíhající výstavy, přírůstky v zoo nebo program promítání planetária ve Stromovce.
Uskupení Dílna k vestibulu metra přistoupilo jako k místu s ekonomickým, ale také se společenským potenciálem. Prostor architekti otevřeli do výšky čtyř podlaží, aby zvětšili interaktivní plochu.
Foto: Centrum pro středoevropskou architekturu CCEA MOBA, et.al.
Magazín dap Magazín, dap
27. 6. 2018 6:25
Vestibul metra stanice Nádraží Holešovice se od svého vzniku v osmdesátých letech téměř nezměnil, její okolí působí neutěšeně a v budoucnu lokalitu podle plánů hlavního města čeká výrazný rozvoj. Na popud Centra pro středoevropskou architekturu CCEA MOBA ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a společnostmi Karlín Group a Ungelt Group představilo šest architektonických ateliérů studie toho, jak by mohl funkční a atraktivní vestibul metra vypadat.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy