Takhle se mění pražské Výstaviště. Oplocená džungle se otevírá lidem, vzniká přímý spoj na letiště

Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Petra Jansová
1. 6. 2018 11:18
Holešovické Výstaviště prochází po dvou desítkách let celkovou revitalizací. Opravují se nejen budovy, ale i zelené plochy. Přeměnu vypracoval v návaznosti na usnesení magistrátu Institut plánování a rozvoje s cílem co nejvíce zpřístupnit areál veřejnosti. V rámci komentované prohlídky, které se kromě jednoho z autorů koncepce Marka Kopeće zúčastnila i primátorka Adriana Krnáčová, přestavili autoři návrhu již první úpravy. Jednou z těch nejpodstatnějších je podle Kopeće vytvoření volného prostranství před Průmyslovým palácem.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy