reklama
 
 

Nová atrakce pro Prahu. Plovoucí lázně pod Vyšehradem nabídnou bazén, wellness i restauraci

3. 4. 2018 11:02
Kromě galerií, kaváren a toalet by život na pražských náplavkách měly obohatit i plovoucí lázně přímo pod Podolskou skálou. Projekt je momentálně ve fázi studie, kterou zpracoval architektonický ateliér Petr Janda/brainwork.

Pražské náplavky se obzvláště v létě stávají oblíbeným místem setkávání a společenských akcí a vede tu i frekventovaná cyklostezka. Právě proto se rozhodli pražští radní v loňském roce oblast oživit. Na rozvoj a úpravu náplavek dohlíží architekt Petr Janda.

Ten spolu se svým ateliérem Petr Janda/brainwork stojí za studií na plovoucí lázně, které by pod Podolskou skálou měly zakotvit už příští rok. Na lodi stojící jen několik metrů od břehu má být bazén, wellness centrum a také restaurace.  

Součástí obnovy pražských náplavek bude i přeměna kobek ve vysoké zdi. "Na smíchovském Hořejším nábřeží dojde k přeměna kobek na ateliéry, kavárny a veřejná WC a na Dvořákově nábřeží pak na toalety, kavárnu a zázemí údržby," upřesňuje Petr Janda s tím, že předpokládané náklady se pohybují v rozmezí 70 až 100 milionů korun. 

Součástí přeměny je také plánovaná úprava mobiliáře (lavic, košů) a doplnění inženýrských sítí včetně přípojek pro provozovny. 

autoři: Petra Jansová, ČTK | 3. 4. 2018 11:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama