Nová atrakce pro Prahu. Plovoucí lázně pod Vyšehradem nabídnou bazén, wellness i restauraci

Nová atrakce pro Prahu. Plovoucí lázně pod Vyšehradem nabídnou bazén, wellness i restauraci
Projekt plovoucích lázní transformuje historické téma říčních plováren do současné podoby plovoucího bazénu.
Plovoucí lázně pro Rašínovo nábřeží
"Projekt je oslavou koupání, slunění a života ve městě, péče o tělo i ducha, ať už to v osobní poloze každého znamená cokoli, událostí bourající ledy a narušující osobní bubliny a společenské předsudky," popisují architekti svou ideu.
Podle návrhu se nyní chystá zpracování schvalovací a realizační dokumentace. Pak by měla následovat samotná stavba a to v roce 2019.
Foto: Petr Janda/brainwork
Petra Jansová ČTK Petra Jansová, ČTK
3. 4. 2018 11:02
Kromě galerií, kaváren a toalet by život na pražských náplavkách měly obohatit i plovoucí lázně přímo pod Podolskou skálou. Projekt je momentálně ve fázi studie, kterou zpracoval architektonický ateliér Petr Janda/brainwork.

Pražské náplavky se obzvláště v létě stávají oblíbeným místem setkávání a společenských akcí a vede tu i frekventovaná cyklostezka. Právě proto se rozhodli pražští radní v loňském roce oblast oživit. Na rozvoj a úpravu náplavek dohlíží architekt Petr Janda.

Ten spolu se svým ateliérem Petr Janda/brainwork stojí za studií na plovoucí lázně, které by pod Podolskou skálou měly zakotvit už příští rok. Na lodi stojící jen několik metrů od břehu má být bazén, wellness centrum a také restaurace.  

Součástí obnovy pražských náplavek bude i přeměna kobek ve vysoké zdi. "Na smíchovském Hořejším nábřeží dojde k přeměna kobek na ateliéry, kavárny a veřejná WC a na Dvořákově nábřeží pak na toalety, kavárnu a zázemí údržby," upřesňuje Petr Janda s tím, že předpokládané náklady se pohybují v rozmezí 70 až 100 milionů korun. 

Součástí přeměny je také plánovaná úprava mobiliáře (lavic, košů) a doplnění inženýrských sítí včetně přípojek pro provozovny. 

 

Právě se děje

před 45 minutami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy