Nová atrakce pro Prahu. Plovoucí lázně pod Vyšehradem nabídnou bazén, wellness i restauraci

Nová atrakce pro Prahu. Plovoucí lázně pod Vyšehradem nabídnou bazén, wellness i restauraci
Projekt plovoucích lázní transformuje historické téma říčních plováren do současné podoby plovoucího bazénu.
Plovoucí lázně pro Rašínovo nábřeží
"Projekt je oslavou koupání, slunění a života ve městě, péče o tělo i ducha, ať už to v osobní poloze každého znamená cokoli, událostí bourající ledy a narušující osobní bubliny a společenské předsudky," popisují architekti svou ideu.
Podle návrhu se nyní chystá zpracování schvalovací a realizační dokumentace. Pak by měla následovat samotná stavba a to v roce 2019.
Foto: Petr Janda/brainwork
Petra Jansová ČTK Petra Jansová, ČTK
3. 4. 2018 11:02
Kromě galerií, kaváren a toalet by život na pražských náplavkách měly obohatit i plovoucí lázně přímo pod Podolskou skálou. Projekt je momentálně ve fázi studie, kterou zpracoval architektonický ateliér Petr Janda/brainwork.

Pražské náplavky se obzvláště v létě stávají oblíbeným místem setkávání a společenských akcí a vede tu i frekventovaná cyklostezka. Právě proto se rozhodli pražští radní v loňském roce oblast oživit. Na rozvoj a úpravu náplavek dohlíží architekt Petr Janda.

Ten spolu se svým ateliérem Petr Janda/brainwork stojí za studií na plovoucí lázně, které by pod Podolskou skálou měly zakotvit už příští rok. Na lodi stojící jen několik metrů od břehu má být bazén, wellness centrum a také restaurace.  

Součástí obnovy pražských náplavek bude i přeměna kobek ve vysoké zdi. "Na smíchovském Hořejším nábřeží dojde k přeměna kobek na ateliéry, kavárny a veřejná WC a na Dvořákově nábřeží pak na toalety, kavárnu a zázemí údržby," upřesňuje Petr Janda s tím, že předpokládané náklady se pohybují v rozmezí 70 až 100 milionů korun. 

Součástí přeměny je také plánovaná úprava mobiliáře (lavic, košů) a doplnění inženýrských sítí včetně přípojek pro provozovny. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy