Foto: Díváte se na architekturu 22. století, chválí svou novou rozhlednu v Praze Rajniš

Martin Rajniš před svou rozhlednou.
Po známé a mnoha cenami ověnčené vzducholodi Gulliver, která je umístěná nad Doxem jde o další architektovu dřevostavbu v Praze. Většina lidí určitě zná i další Rajnišovy stavby, jako obchodní dům Máj na Národní třídě v Praze nebo Českou poštovnu Anežka na Sněžce.
Ale zpět k Doubravce. Její největší část, tři válcovité nosníky, je vypletená z akátového dřeva.
Plošina na vrchu pak nabízí výhled z výšky 23,5 metru.
Vůkol se rozkládají Čihadla, oblast, kterou chce městská část Praha 14 upravit do podoby přírodního parku.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 6. 2018 6:32
Praha má po čtvrtstoletí novou rozhlednu. Je celá z akátového dřeva a na svědomí ji má architekt Martin Rajniš a jeho ateliér Huť architektury. Ten se v Praze proslavil dřevěnou vzducholodí nad Doxem, kterou jeho nová rozhledna v mnohém připomíná. Podívejte se sami. Rozhledna je od 15. června otevřená neustále a zdarma.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy