Telefonní ústředna v Dejvicích se bude bourat. Je mi to líto, říká architekt, který ji navrhl

Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
23. 10. 2016 12:05
„Její likvidace pražskou architekturu ochudí o originální, jedinečnou a důmyslně pojatou stavbu vynikajících autorů,“ říká teoretik architektury Rostislav Švácha o telefonní ústředně v Dejvicích. Budovu čeká v nejbližších dnech demolice.

Další zastávkou v rámci cyklu přednášek Nejošklivější architektura v Praze, který pořádá platforma Scholastika, se stala budova telefonní ústředny v Dejvicích.

Unikátní technicistní budova postavená podle projektu čtveřice architektů Jindřicha Malátka, Jiřího Eisenreicha, Václava Aulického a Jaromíry Eismannové v letech 1975 až 1982  se totiž bude bourat. Na jejím místě vznikne kancelářská budova nebo bytový dům.

"Každý architekt si samozřejmě myslí, že jeho věci jsou skvělé a měly by tu zůstat stát až do skonání světa. Ale je fakt a přiznávám, že kdyby tento dům tady měl zůstat tak, jak vypadá, musel by se udělat znova,"  říká architekt Václav Aulický.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy