reklama
 
 

Nejošklivější architektura v Praze: Budova Koospolu připomíná novodobou brutalistickou pevnost

29. 5. 2017 10:20
Budova Koospolu neboli podniku zahraničního obchodu Československa na Evropské ulici v Praze je typickou ukázkou brutalismu. Stylu, který vzbuzuje rozporuplné pocity. "Brutalistické stavby jsou jednoduché a čisté. Mnohdy připomínají sochy, které se svým okolím ne vždy dobře komunikují. Velmi dobře ale fungují na volné ploše, což je případ Koospolu," říká architekt a popularizátor architektury Petr Kučera. Budovu přirovnává k novodobé brutalistické pevnosti.

Další zastávkou v rámci cyklu přednášek Nejošklivější architektura v Praze, který pořádá vzdělávací platforma Scholastika, se stala budova Koospolu neboli podniku zahraničního obchodu Československa nedaleko Šáreckého údolí na Praze 6. 

Historii a zajímavé detaily administrativní budovy na Evropské ulici tentokrát přiblížil architekt a popularizátor architektury Petr Kučera. 

Budova, původně využívaná Koospolem, byla od roku 1989 obydlena velkými mezinárodními firmami, mezi něž patří třeba T-Mobile a Citibank. Nový kabát pak dostala v roce 2010. Přestavba za 75 milionů vdechla budově nový ráz a přizpůsobila prostory tak, aby lépe odpovídaly požadavkům nových nájemců prostor.

autoři: Petra Jansová, Jakub Plíhal | 29. 5. 2017 10:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama