Kondom, plechová zadnice nebo dům, který není domem. Tak hodnotí architektonické přešlapy Arch Vader

Petra Jansová Petra Jansová
31. 12. 2017 7:36
Arch Vader z projektu Archwars mapuje omyly v české architektuře. Seznam těch čtrnácti největších za uplynulý rok vytvořil i pro Aktuálně.cz. Kromě zateplení historické budovy školy v Kamenných Žehrovicích se do jeho výběru kuriozit dostal například Kristkův dům v Brně nebo protipožární opatření u památníku listopadu 1989 na pražské Národní třídě. Arch Vader vybral také novelu stavebního zákona nebo betonové protiteroristické zátarasy na Staroměstském náměstí v Praze, které považuje nejenom za odporné, ale i nefunkční.
Lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy
Lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy | Foto: Filip Černý

Trojská lávka a Libeňský most

Jako kuriózní popisuje Arch Vader přístup Čechů ke správě a údržbě mostů jakožto těch nejstrategičtějších spojnic. Za názorný příklad uvádí zřícení lávky v pražské Troji, ale i havarijní stav Libeňského mostu v Praze. 

"Fakt, že města nechají dojít situaci až do momentu destrukce konstrukce je celkem slušný projev barbarství a nekulturnosti. Vše dokresluje fakt, že obě zmiňované konstrukce v době svého vzniku patřily mezi nejpokrokovější, které nebyly zrovna na každém rohu, a navíc jsou dílem nejuznávanějších lidí v oboru, a to nejen v rámci ČR," uzavírá Arch Vader.

V podobném stavu jako Libeňský most jsou i další pražské mosty, o čemž svědčí i následující galerie: Pražské mosty jsou v žalostném stavu. Některé se rozpadají, na jejich opravy městu chybí miliardy

 

Právě se děje

Další zprávy