Stromový dům nebo barevný hospic: Světovou cenu za architekturu získal projekt čínské vesnice

Stromový dům nebo barevný hospic: Světovou cenu za architekturu získal projekt čínské vesnice
Kolektiv vyvinul pro obnovení vesnických domů inovativní stavební technologii, která měla nahradit cenově nedostupný beton a cihly. Využil proto tradiční materiál - zeminu.
Prototyp domu, jehož zdi ze zeminy zpevňují betonové a ocelové tyče, tak aby byly odolnější vůči zemětřesení, byl realizován a testuje se.
Speciální cenu Director's Special Award získal projekt ateliéru Marc Koehler Architects za inovativní projekt modulárního bydlení Superlofts Houthaven v Amsterdamu.
Cenu za nejlepší interiér World Interior of the Year Winner 2017 získal obchod v Singapuru.
Foto: World Building of the Year 2017
Petra Jansová Petra Jansová
21. 11. 2017 9:02
Na architektonickém festivalu World Architecture Festival v Berlíně byly vyhlášeny ceny Světová stavba roku. Vítězem jubilejního desátého ročníku se stal projekt Čínské univerzity v Hongkongu, v němž se skupina architektů zabývala revitalizací čínské vesnice Kuang-ming, zničené zemětřesením. Loni získal prestižní cenu polský architekt Robert Konieczny za návrh muzea ve Štětíně.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy