Malá zahrádka uprostřed obýváku. Jídlo si vypěstujete i v domě, navíc ušetříte vodu a čas

Bydlení
1. 4. 2018 7:28
Zařízení pojmenované Hexagro’s Living Farming vyprodukuje čerstvé a zdravé potraviny i uvnitř domu. Ovládá se mobilní aplikací a šetří nejenom spotřebu vody, ale i čas městských farmářů.
Hexagro‘s Living Farming Tree
Hexagro‘s Living Farming Tree | Foto: Instagram Hexagro‘s Living Farming Tree

Nemáte zahrádku? Nevadí. Potraviny si už brzy budete moci vyprodukovat i doma. Umožnit to má zařízení s názvem Hexagro’s Living Farming, které plní funkci jakési interiérové zahrady.

K pěstování využívá novinka speciální technologie, hlavně aeroponii (metoda, během níž jsou rostliny zavěšeny ve vzduchu a jsou neustále zavlažovány -  pozn. red.). Tu efektivně doplňuje světlo a díky tomu vyrůstají rostliny rychleji a navíc až s 90procentní úsporou vody.

Přidanou hodnotou zařízení, za nímž stojí čtyřčlenný tým sídlící v italském Miláně, je i důmyslný šestiúhelníkový tvar, který se vejde do jakéhokoliv prostoru. Systém lze, jak uvádí server Inhabitat, ovládat pohodlně pomocí mobilní aplikace. 

"Strom" je také variabilní a je možné ho zvětšovat či zmenšovat podle individuálních potřeb, a to pomocí přídavných modulů. Veškeré komponenty jsou navíc vyrobeny z recyklovatelných materiálů. 

Autoři mysleli také na pohodlí, a tak má "domácí zahrádka" i místo pro sezení. 

"Díky našemu produktu se může i váš dům změnit na zahradu, a tak budete mít neustálý přístup ke zdravému čerstvému jídlu," láká jeden z autorů. Cena zařízení dosud není známa. Na webu společnosti je ale možné si ho předobjednat už teď. 

 

Právě se děje

Další zprávy