reklama
 
 

Holandský producent si postavil dům z odpadků. Použil střechu z kostela a schody z autoservisu

25. 3. 2018 7:31
Holandský producent si postavil dům ze starých použitých věci. Využil nejenom břidlici ze střechy kostela, ale i schodiště z autoservisu nebo skříň z 19. století. Většinu materiálu koupil na eBayi.

Odpadky nemusí jen zahlcovat skládky, ale dají se znovu využít i na vytvoření nových věcí. Například holandský televizní producent Frank Alsema si ze smetí a dalších předmětů koupených z druhé ruky postavil svůj domov.

Vandaag kwam de fotograaf van PS Het Parool langs bij Palais Récup voor een special over huizen in Noord in weekend van 3 juni! #palaisrecup

Zveřejnil(a) Palais Récup dne 15. Květen 2017

Dům, který vznikl podle návrhu architekta Johna Zondaga, pojmenoval Palais Récup a pojal ho jako laboratoř udržitelného bydlení. Projekt, kterým se Alsem začínal zabývat v roce 2013, má především hledat nové technologie a ekologičtější alternativy městského života. Objekt využívá k výrobě energie solárních panelů, teplo dodávají peletová kamna. 

Podle serveru Gizmodo, který o projektu informoval, pochází zhruba šedesát procent domu z eBaye (internetová aukční síň - pozn. red.), a to včetně skříně z 19. století nebo schodiště z autoservisu. Na webových stránkách architekta Zondaga se uvádí, že při stavbě se využila i břidlice ze střechy kostela. 

Dům ještě čeká na definitivní dokončení. Alsemo se angažuje i v dalších projektech, které podporují udržitelný způsob života a v nichž vidí možnost, jak vytvořit lepší svět. 

autor: Bydlení | 25. 3. 2018 7:31

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama