Holandský producent si postavil dům z odpadků. Použil střechu z kostela a schody z autoservisu

Bydlení
25. 3. 2018 7:31
Holandský producent si postavil dům ze starých použitých věci. Využil nejenom břidlici ze střechy kostela, ale i schodiště z autoservisu nebo skříň z 19. století. Většinu materiálu koupil na eBayi.
Palais Récup
Palais Récup | Foto: Facebook Palais Récup

Odpadky nemusí jen zahlcovat skládky, ale dají se znovu využít i na vytvoření nových věcí. Například holandský televizní producent Frank Alsema si ze smetí a dalších předmětů koupených z druhé ruky postavil svůj domov.

Dům, který vznikl podle návrhu architekta Johna Zondaga, pojmenoval Palais Récup a pojal ho jako laboratoř udržitelného bydlení. Projekt, kterým se Alsem začínal zabývat v roce 2013, má především hledat nové technologie a ekologičtější alternativy městského života. Objekt využívá k výrobě energie solárních panelů, teplo dodávají peletová kamna. 

Podle serveru Gizmodo, který o projektu informoval, pochází zhruba šedesát procent domu z eBaye (internetová aukční síň - pozn. red.), a to včetně skříně z 19. století nebo schodiště z autoservisu. Na webových stránkách architekta Zondaga se uvádí, že při stavbě se využila i břidlice ze střechy kostela. 

Dům ještě čeká na definitivní dokončení. Alsemo se angažuje i v dalších projektech, které podporují udržitelný způsob života a v nichž vidí možnost, jak vytvořit lepší svět. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy