Foto: Duševní lázně i centrum pod Nuselským mostem. To jsou nejlepší studentské práce

Komunitní centrum pod Nuselským mostem v Praze.
Výstava Olověný Fuchs f Kleci propojuje architektonické studentské soutěže Ještěd f
Kleci (Fakulta umění a architektury TU v Liberci), Cena Bohuslava Fuchse
(Fakulta architektury VUT v Brně) a Olověný Dušan (Fakulta architektury ČVUT
v Praze). Veřejnosti tak představuje ty nejlepší práce budoucích architektů.
Student Filip Cingel z FA ČVUT v Praze navrhl v proluce, která vznikne po demolici budovy Transgas, bytovou stavbu.
Ta svou formou a vzhledem reaguje na okolní zástavbu.
Studentka Barbora Červeňová z FA ČVUT v Praze navrhla věžový bytový dům v proluce v Karlíně.
Foto: Centrum architektury a městského plánování
Magazín Magazín
29. 3. 2019 6:30
Historicky poprvé se v Centru architektury a městského plánování otevřela společná výstava tří největších českých škol architektury. Zde jsou nezajímavější exponáty. Studenti z Brna, Liberce a Prahy v CAMPu vystavují nominované i oceněné projekty architektonických soutěží od 22. března do 18. dubna 2019.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy