reklama
 
 

Jak bydlí moderní 30letá žena? Stodolu v srdci Alp si proměnila v rodinný dům

6. 12. 2018 16:00
Exkluzivní rezidence: Bývalá stodola v srdci Alp se proměnila v rodinný dům. | Video: Jan A. Jindrák |  05:54
Kamenná stodola v malé vesničce Ollon poblíž Ženevského jezera stojí od roku 1814. Objekt situovaný do svažitého pozemku s výhledem na Alpy díky citlivému zásahu architektů funguje jako rodinný dům.

"Tento dům jsme navrhli pro třicetiletou ženu, která velmi ráda cestuje, sportuje a také praktikuje jógu. Jde o člověka s minimalistickým cítěním, který je zároveň velmi aktivní a potřebuje životní prostor vyřešit efektivně," přibližuje architektka Barbora Píšanová z ateliéru Savioz Fabrizzi Architectes.

Vnitřek budovy zůstal prakticky beze změny, architekti chtěli zachovat půvab velkého otevřeného prostoru bývalého seníku. Jediným prvkem, který od sebe odděluje prostory, je kostka, v níž je zabudovaná kuchyně a koupelna.

"Původní konstrukci jsme se snažili zachovat v co největší míře. Zeď v hlavním průčelí byla ale bohužel ve velmi špatném statickém stavu a museli jsme nechat postavit novou," přibližuje Píšanová.

Objekt se nachází v historickém jádru obce a jakékoliv stavební úpravy a veškeré zásahy procházely schvalováním speciální komise. "Této poroty jsme se trochu obávali, ale nakonec bylo všechno v pořádku," dodává Píšanová. Architekti totiž obhájili i razantní změnu ve štítu.

Dům poblíž Ženevského jezera je dalším dílem našeho seriálu Exkluzivní rezidence, v němž ukážeme portréty 12 ikonických staveb či rekonstrukcí ze střední Evropy, které se zapsaly do ročenek architektury, protože přinesly radikální pohledy či zásadní inovace.

Všechny díly pořadu Exkluzivní rezidence najdete na tomto odkazu.

autor: Magazín | 6. 12. 2018 16:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama