Postavil pro dcery bydlení jako pro princezny. V ocelové věži udělal tři pokojíčky

Magazín Magazín
2. 11. 2018 10:34
Čtyřpodlažní betonová věž obalená ocelovou slitinou corten stojí v malé vesnici Dafins v západním Rakousku. Architekt Stefan Marte ji navrhl pro své tři dcery. S domem rodičů je propojena chodbou, která ústí do knihovny. Ve třech patrech jsou dětské pokoje, každá z dívek má svůj, v prvním podlaží je samostatná kuchyň a jídelna. Minimalistický interiér a velká okna podtrhují výhled do okolí. Pohled na věž, která podle architekta připomíná věže u italských kostelů, je dalším dílem našeho seriálu Exkluzivní rezidence, v níž ukážeme portréty 12 ikonických staveb či rekonstrukcí ze střední Evropy, které se zapsaly do ročenek architektury, protože přinesly radikální pohledy či zásadní inovace.
Ocelový objekt připomíná věže italských kostelů. Sledujte exkluzivní rezidence | Video: Jan A. Jindrák

Všechny díly pořadu Exkluzivní rezidence najdete na tomto odkazu.

Více podrobností sledujte na stránkách stránkách partnera pořadu Red Bull.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy