Postavil pro dcery bydlení jako pro princezny. V ocelové věži udělal tři pokojíčky

Magazín Magazín
2. 11. 2018 10:34
Čtyřpodlažní betonová věž obalená ocelovou slitinou corten stojí v malé vesnici Dafins v západním Rakousku. Architekt Stefan Marte ji navrhl pro své tři dcery. S domem rodičů je propojena chodbou, která ústí do knihovny. Ve třech patrech jsou dětské pokoje, každá z dívek má svůj, v prvním podlaží je samostatná kuchyň a jídelna. Minimalistický interiér a velká okna podtrhují výhled do okolí. Pohled na věž, která podle architekta připomíná věže u italských kostelů, je dalším dílem našeho seriálu Exkluzivní rezidence, v níž ukážeme portréty 12 ikonických staveb či rekonstrukcí ze střední Evropy, které se zapsaly do ročenek architektury, protože přinesly radikální pohledy či zásadní inovace.
Ocelový objekt připomíná věže italských kostelů. Sledujte exkluzivní rezidence | Video: Jan A. Jindrák

Všechny díly pořadu Exkluzivní rezidence najdete na tomto odkazu.

Více podrobností sledujte na stránkách stránkách partnera pořadu Red Bull.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Zdroj: ČTK
Další zprávy