Rodinný dům připomíná obytný bunkr. Za pár let poroste mechem a splyne s okolím

Magazín Magazín
25. 10. 2018 14:26
Rodinný dům na první pohled připomínající obytný bunkr stojí v Jižním Tyrolsku poblíž vesnice Barbiano a od tradiční horské zástavby se liší vzhledem, ale i inovativním stavebním materiálem. Beton s příměsí recyklovaného skla odolává tamním klimatickým podmínkám a poskytuje i zázemí pro mech. Stavba tak za pár let splyne s okolní krajinou. Tu si majitel může vychutnat i skrze důmyslně umístěná okna lemovaná dřevěnými rámy. Pohled na dům evokující betonový bunkr je dalším dílem našeho seriálu Exkluzivní rezidence, v němž představíme celkem 12 ikonických staveb či rekonstrukcí ze střední Evropy, které se zapsaly do ročenek architektury, protože přinesly radikální pohledy či zásadní inovace.
Exkluzivní rezidence. Obytný betonový bunkr | Video:

Další podrobnosti o unikátní budově v Jižním Tyrolsku sledujte na stránkách partnera pořadu Red Bull.

Všechny díly pořadu Exkluzivní rezidence najdete na tomto odkazu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Zdroj: ČTK
Další zprávy