reklama
 
 

Jak řeší bytovou krizi v Hongkongu? Vměstnali bydlení do vodovodní roury

11. 1. 2018 9:02
Architekt Jamese Law navrhl obytnou jednotku do betonové vodovodní roury | Video: Reuters |  00:55
Ceny bytů v Hongkongu rostou a je jich nedostatek. Řada tamních rodin se proto ocitá v bytové krizi, kterou architekt James Law řeší kreativně. Jako bytovou jednotku využívá betonovou vodovodní rouru.

Vysoké ceny nemovitostí v Hongkongu nutí tamní obyvatele ke kreativnímu řešení bytové krize. K bydlení často slouží nečekané objekty, jako jsou námořní kontejnery nebo betonové vodovodní roury.  

OPod by James Law Cybertecture http://www.jameslawcybertecture.com/index.php?section=projects&id=1087

Zveřejnil(a) OPod Tube Housing by James Law Cybertecture dne 14. Prosinec 2017

Na projekt Jamese Lawa upozornil zpravodajský server Reuters. Architekt miniaturní obytnou jednotku vyrobenou s minimálními náklady umístil právě do snadno dostupné betonové vodovodní roury o průměru dva a půl metru.

Ta v sobě ukrývá byt o rozloze 11 metrů čtverečních s obývacím prostorem, kuchyní a sociálním zázemím. Každá jednotka OPod Tubes Houses je vybavena důmyslně řešeným nábytkem a ovládána je pomocí chytrého telefonu.

Jednotky jsou navrženy tak, aby se daly jednoduše přemisťovat z místa na místo, a rovněž se mohou libovolně spojovat. Podle architekta tak může jednoduše vzniknout například dvoupatrové obydlí. 

autor: pej | 11. 1. 2018 9:02

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama