Jak řeší bytovou krizi v Hongkongu? Vměstnali bydlení do vodovodní roury

pej
11. 1. 2018 9:02
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Ceny bytů v Hongkongu rostou a je jich nedostatek. Řada tamních rodin se proto ocitá v bytové krizi, kterou architekt James Law řeší kreativně. Jako bytovou jednotku využívá betonovou vodovodní rouru.
Architekt Jamese Law navrhl obytnou jednotku do betonové vodovodní roury | Video: Reuters

Vysoké ceny nemovitostí v Hongkongu nutí tamní obyvatele ke kreativnímu řešení bytové krize. K bydlení často slouží nečekané objekty, jako jsou námořní kontejnery nebo betonové vodovodní roury.  

Na projekt Jamese Lawa upozornil zpravodajský server Reuters. Architekt miniaturní obytnou jednotku vyrobenou s minimálními náklady umístil právě do snadno dostupné betonové vodovodní roury o průměru dva a půl metru.

Ta v sobě ukrývá byt o rozloze 11 metrů čtverečních s obývacím prostorem, kuchyní a sociálním zázemím. Každá jednotka OPod Tubes Houses je vybavena důmyslně řešeným nábytkem a ovládána je pomocí chytrého telefonu.

Jednotky jsou navrženy tak, aby se daly jednoduše přemisťovat z místa na místo, a rovněž se mohou libovolně spojovat. Podle architekta tak může jednoduše vzniknout například dvoupatrové obydlí. 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy