Architekti dům zařízli přímo do útesu. Díky proskleným stěnám nabízí unikátní výhled

Architekti dům zařízli přímo do útesu. Díky proskleným stěnám nabízí unikátní výhled
Částečně je dům zanořen přímo do skalního masivu, částečně je vykonzolován přes skalní stěnu.
Díky částečně zapuštěné střeše dům splývá se svým okolím.
Domek je poměrně malý. Obytný prostor se spacím místem, kuchyňským koutem a koupelnou má 45 metrů čtverečních. Dalších 20 metrů čtverečních slouží jako zásobárna vody, sklad a toaleta.
V interiéru architekti využili především beton, ocel a sklo. V jednom místě do něho vstupuje i skalní masiv.
Foto: Profimedia.cz
Bydlení
18. 12. 2017 9:07
Minimalistická kostka z betonu a skla je vklíněna přímo do úpatí útesu poblíž kanadského Calgary. Objekt, který navrhlo nizozemské studio LAAV Architects, má sloužit jako ideální místo pro víkendový útěk z města. Dispozice domu je jednoduchá, v jeho středu je ložnice s dvojlůžkem, pouhých šest kroků od ní je umístěn kuchyňský kout a za ním koupelna. Největším lákadlem je ale nepochybně výhled do okolí.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy