Jak se bude bydlet na olympiádě? Minimalistické ekodomky nabídnou pohodlí i krásný výhled

Jak se bude bydlet na olympiádě? Minimalistické ekodomky nabídnou pohodlí i krásný výhled
Projekt modulového domku vznikal zhruba rok. První z nich stojí v provincii Kangwon nedaleko národního parku.
Domek založený na betonových patkách lze jednoduše přemístit z místa na místo. Organizátoři doufají, že se díky tomuto konceptu vyhnou opuštěným a chátrajícím domům v olympijských vesnicích.
S ohledem na přírodu byly vybrány i materiály. Exteriéru i interiéru dominuje dřevo.
Černý exteriér vytváří zajímavý kontrast ke světlému interiéru.
Foto: Moobum Jang
Petra Jansová Petra Jansová
15. 2. 2017 9:51
Domek pro návštěvníky zimních olympijských her v Jižní Koreji (2018) byl navržen tak, aby minimalizoval negativní dopady na přírodní prostředí a zároveň poskytl komfort pro své obyvatele. Koncept modulového domku, který se může libovolně přesouvat z místa na místo, zpracovalo jihokorejské studio The Plus Partners ve spolupráci s americkou firmou firmou DNC Architects.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy