"Ať tě to ani nenapadne." Z pobláznění koupili kontejner, předělávají ho na útulnu

"Ať tě to ani nenapadne." Z pobláznění koupili kontejner, předělávají ho na útulnu
S pracemi pár začal přesně v den zamilovaných minulého roku. Původně si oba mysleli, že s přestavbou budou hotoví do roka a do dne.
Dvojice nechtěla nový domek, přála si dát nový smysl vyřazenému kontejneru. Nabízely se různé internetové bazary, překupníci, aukční portály, až zvítězilo velké překladiště, kde byl široký výběr vyřazeného plechu: "Domluvili jsme si nákupní návštěvu na den, který se bohužel záhy ukázal být prvním dnem nouzového stavu. A bylo po kontejneru. Nakonec se nám ho podařilo zakoupit hned, jak se vše poprvé rozvolnilo asi za 60 tisíc korun. Když ho jeřáb skládal na pozemek rodičů, kde ho předěláváme, sousedi se ptali, zda jsme si z Číny objednali roušky, a nechtěli nám věřit, že je kontejner úplně prázdný."
"Sami říkáme, že les is more, protože Rocksky House, jak mu od počátku říkáme, bude umístěn u lesa a les je prostě víc. Ale zase musí být splněny nějaké životní standardy, aby se v něm dalo fungovat," tvrdí.
Samotný interiér si dvojice nejprve navrhla v programu SketchUp. Promysleli, jak bude vypadat rozvržení místnosti a kudy do kontejneru půjde světlo. Sami si vyrobili také nábytek, často z použitého dřeva, které nikdo nechtěl.
Foto: Jirka Rokoský
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 28. 3. 2021 20:58
Ne, neboj, to stavět nebudeme, uklidňoval svou přítelkyni Jiří Rokoský poté, co se nadchl seriálem o tiny housech: "Jednoho dne jsem se ale probudil a věděl, že to musíme udělat." A tak už při první vlně pandemie hledal vyřazený kontejner a po večerech studoval, jak ho svépomocí předělat. Přestože má pár ke stavitelství daleko, během jednoho roku zvládl kusu oceli vdechnout nový život.

Kontejner nazvaný Rocksky House stojí nedaleko Humpolce. Na rodinný pozemek ho advokát a ekonomka dostávali pomocí jeřábu, navíc v době, kdy končil jarní lockdown. "Sousedi se nás ptali, zda jsme si z Číny objednali roušky, a nechtěli nám věřit, že je kontejner úplně prázdný."

Dvojice chce kontejner pronajímat lidem na víkendy a skrz něj šířit myšlenku, že k životu toho člověk vlastně tolik nepotřebuje, říká Rokoský: "Současně bychom rádi, aby si lidé naplno uvědomili, že nejlepší umělec všech dob je příroda. Takže v domečku bude Polaroid, starý dalekohled a historický psací stroj, aby si lidé mohli alespoň částečně zaznamenat tu atmosféru, co zažili."

Nahlédněte s námi dovnitř.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy