Levné chataření v Česku? Domek s 12 metry čtverečními se montuje jako nábytek z Ikey

Levné chataření v Česku? Domek s 12 metry čtverečními se montuje jako nábytek z Ikey
Za sklem je obytný prostor s postelí...
... a kuchyň z deskového materiálu s povrchovou jasanovou dýhou. Ložnici a bar oddělují jen malá kamna.
Součástí proskleného rámu je skrytá garnýž, která v interiéru chatky jednoduše vytvoří soukromí.
Chatka nazvaná Tiny House Done stojí v Jizerských horách na hranici lesa. Vznikla z iniciativy Lukáše Otevřela, který je producentem například projektu Hrajeme do oken, a architektů z ateliéru DDAANN.
Foto: Jan Faukner
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 2. 1. 2021 17:17
V Jizerských horách nově stojí prototyp minidomu, který na dvanácti metrech čtverečních nabízí vše, co člověk potřebuje k víkendovému odpočinku. Ve spolupráci s producentem Lukášem Otevřelem ho navrhli architekti z ateliéru DDAANN a Čechům tak vydláždili cestu ke skromnému bydlení v divočině. Takzvaný Tiny House Done stojí přibližně půl milionu korun a člověk si ho smontuje téměř sám.

Název ateliéru DDAANN odkazuje k prolnutí křestních jmen Danů Baudise a Rohana. "V našich projektech klademe důraz na ideální poměr ceny a kvality. Klíčem ke správnému návrhu je podle nás právě umění na této škále optimálně vybalancovat všechny proměnné, ať už to je komplexnost dispozic, vybrané materiály, či detail zpracování," tvrdí o své práci architekti. Podívejte se, jak vypadá jejich levná chatka v přírodě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy