Levné chataření v Česku? Domek s 12 metry čtverečními se montuje jako nábytek z Ikey

Levné chataření v Česku? Domek s 12 metry čtverečními se montuje jako nábytek z Ikey
Za sklem je obytný prostor s postelí...
... a kuchyň z deskového materiálu s povrchovou jasanovou dýhou. Ložnici a bar oddělují jen malá kamna.
Součástí proskleného rámu je skrytá garnýž, která v interiéru chatky jednoduše vytvoří soukromí.
Chatka nazvaná Tiny House Done stojí v Jizerských horách na hranici lesa. Vznikla z iniciativy Lukáše Otevřela, který je producentem například projektu Hrajeme do oken, a architektů z ateliéru DDAANN.
Foto: Jan Faukner
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 2. 1. 2021 17:17
V Jizerských horách nově stojí prototyp minidomu, který na dvanácti metrech čtverečních nabízí vše, co člověk potřebuje k víkendovému odpočinku. Ve spolupráci s producentem Lukášem Otevřelem ho navrhli architekti z ateliéru DDAANN a Čechům tak vydláždili cestu ke skromnému bydlení v divočině. Takzvaný Tiny House Done stojí přibližně půl milionu korun a člověk si ho smontuje téměř sám.

Název ateliéru DDAANN odkazuje k prolnutí křestních jmen Danů Baudise a Rohana. "V našich projektech klademe důraz na ideální poměr ceny a kvality. Klíčem ke správnému návrhu je podle nás právě umění na této škále optimálně vybalancovat všechny proměnné, ať už to je komplexnost dispozic, vybrané materiály, či detail zpracování," tvrdí o své práci architekti. Podívejte se, jak vypadá jejich levná chatka v přírodě.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy