Pár koupil starou vejtřasku. Má ji místo chalupy, uvnitř je topení, postel i kuchyň

Pár koupil starou vejtřasku. Má ji místo chalupy, uvnitř je topení, postel i kuchyň
Při hledání inspirace ale pár objevil na internetu inzerát ohledně prodeje starého armádního auta Praga V3S. A protože má Michal stará auta rád, bylo už tak trochu rozhodnuto, že nic nového se stavět nebude.
"Chtěli jsme snídat s výhledem na celý kraj. Kromě toho máme na střeše také solární panely, které nám, když počasí dá, dodávají elektřinu z udržitelných zdrojů," vysvětluje Michal, zatímco ze střechy odmetá poprašek sněhu.
"Po silnici můžeme jet maximálně 60 kilometrů v hodině. Zvykli jsme si na pomalé tempo, začala se nám dokonce i líbit jízda po silnicích druhé a třetí třídy. Člověk toho vidí daleko víc a objevuje nová místa, na která by jinak nepřišel," říká sympatický pár a s šibalským úsměvem dodává, že v kabině zatím chybí bezpečnostní pásy.
Naproti jídelnímu stolu jsou vestavěné skříně z bukového dřeva...
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 13. 2. 2021 17:06
Michal Nedbal a jeho přítelkyně Kateřina bydlí v Praze 7. Oba jsou dobrodruzi a ve volném čase rádi cestují po vlastní ose. V dodávce projeli sousední země, během pandemie ale měli na čas utrum. Společně začali snít o malém víkendovém bydlení, které si vytvoří podle svých představ. Když na internetu narazili na staré armádní auto Praga V3S, bylo rozhodnuto, že nic nového už stavět nemusí.

Pragu V3S si její majitelé přivezli na jaře ze Slovenska, od té doby pracují na její úpravě v pohodlné víkendové bydlení. Kotviště našli na zahradě u prarodičů na Vysočině, v rodném domově Kateřiny. Své know-how a zážitky zveřejňují na instagramovém účtu @zprahydopragy.

Podívejte se, jak ve starém voze fungují moderní technologie i životní styl. 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Bělorusko označilo opoziční televizní kanál Belsat za extremistický, úřady zablokovaly jeho stránky i účty

Běloruský soud v úterý označil opoziční televizní kanál Belsat, který obsáhle informoval o demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi po loňských volbách, za extremistický. Běloruské úřady podle agentury AP následně oznámily, že zablokovaly jeho webové stránky a všechny jeho účty na sociálních sítích v Bělorusku.

Rozhodnutí soudu ve městě Gomel se zakládalo na vyšetřování, které vedlo běloruské ministerstvo vnitra, sdělila mluvčí ministerstva Olga Čemodanovová. Proč byl obsah zpravodajství polského televizního kanálu zaměřeného na Bělorusko Belsat shledán extremistickým, není z vyjádření Čemodanovové jasné. Mluvčí pouze varovala, že za sdílení obsahu médií, která jsou považována za extremistická, hrozí pokuta či vězení v délce až 15 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy