Londýn - Britská konzervativní poslankyně Nancy Dorriesová neuspěla v televizní reality show odehrávající se v australské džungli.
Přestože ji kvůli účasti v pořadu dočasně vyloučila Konzervativní strana premiéra Davida Camerona ze svých řad, rozhodnutí stát se televizní celebritou prý politička nelituje.
Dorriesová se v minulých dvou týdnech stala možná nejznámější členkou dolní sněmovny britského parlamentu. Zajistila jí to účast v show I'm A Celebrity... Get Me Out of Here (Jsem celebrita... Dostaňte mě odsud), v níž před televizními kamerami snědla tarantuli či klokaní varle.
Televizní diváky však na svou stranu nezískala a po dvou týdnech ji svým hlasováním ze soutěže vyřadili.
Její rozhodnutí předvést se národu v poněkud méně vážné pozici už předtím rozlítilo i stranické kolegy Dorriesové. Pětapadesátiletou poslankyni vyloučila kvůli účasti v soutěži strana ze svého poslaneckého klubu.
Žena, která si prý ihned po vyřazení ještě v Austrálii zřídila improvizovanou poslaneckou kancelář a hned v pátek začala pracovat, stanici BBC řekla, že svého kroku přes neúspěch nelituje.
"Na Googlu hledalo mé jméno dvakrát tolik lidí, než jméno Davida Camerona, a ty dotazy pocházely z míst jako je Liverpool, Leeds, Manchester a Newcastle, tedy oblastí, kde se normálně nevyhledávají jména konzervativních poslanců," prohlásila Dorriesová s tím, že se jí prý účastí v soutěži podařilo rozšířit popularitu konzervativců i v místech, kde lidé tradičně podporují opoziční labouristy.
Poslankyně tvrdí, že účastí v show ukázala, že konzervativní politici nejsou jen lidé, "kteří se narodili se stříbrnou lžičkou v ústech". Přežívání v drsných podmínkách australské džungle podle ní může být první krok k tomu, aby lidé začali vnímat její stranu jako méně vzdálenou jejich běžným problémům.
Po návratu do Británie čeká Dorriesovou zřejmě nepříjemné jednání s vedením strany, které podle britských médií její názory na účast v show nesdílí.
Rozhodnutí kolegyně kritizovala například ministryně vnitra Theresa Mayová, která je rovněž členkou Konzervativní strany. "Popravdě řečeno, poslanci mají pracovat ve svých volebních okrscích a v Dolní sněmovně," řekla ministryně televizní stanici ITV.