Žena věří, že jí mrtvý pes poslal zprávu z nebes. Zjevil se jí v oblacích

Magazín Magazín
26. 6. 2020 15:00
Lucy Ledgewayové z Velké Británie nedávno zemřel čtrnáctiletý Parson Russell teriér jménem Sunny. Zprávu se dozvěděla od svého otce, kterému nemocný mazlíček uhynul v autě cestou k veterináři. Lucy sedla do auta a jela se projet, když najednou na obloze uviděla mrak, který vypadal právě jako její zesnulá fenka. "Dala nám tím vědět, že je v pořádku," myslí si devatenáctiletá žena.
Foto: Lucy Ledgeway

Fena jménem Sunny zemřela po cestě k veterináři, v náručí otce Lucy Ledgewayové. Devatenáctiletá žena serveru BBC řekla, že ji navečer přítel vyzvedl na projížďku autem. Zamířili spolu k pobřeží, na místo, kudy se čtrnáctiletá fena tak ráda procházela. 

Mladá Britka seděla na místě spolujezdce, když si na obloze všimla zvláštního jevu. Oblaka se seskupila v obraz, který až nápadně připomínal čumák uhynulého psa. Lucy Ledgewayová si pozoruhodný jev vyfotila a snímek později sdílela na sociálních sítích se slovy: "Musela jsem se sama sobě smát, když jsem vykřikla 'to je moje holka'. Byla jsem přesvědčená o tom, že nám Sunny říká, že je v pořádku."

Snímek, na kterém je uskupení mraků vedle fotografie čtrnáctileté Sunny, má dnes přes sto tisíc lajků. Devatenáctiletá Lucy z britského města York dodala, že to byl výjimečný moment, na který nikdy nezapomene. 

Jev, při kterém má člověk pocit, že v oblacích či předmětech vidí známou tvář, nazývají vědci pareidolie. Psychologický fenomén funguje tak, že za pomoci fantazie dochází k dotváření nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy.

V čem však ani vědci nejsou zajedno, je otázka, co tento jev přesně způsobuje. Část z nich si myslí, že lidský mozek je od narození naprogramován tak, aby rozeznával lidské tváře. Jiní tvrdí, že mozek člověku dává věci do souvislostí a připodobňuje je k dobře známým věcem. 

Lidí, kteří takový jev zažili, jsou tisíce, možná miliony. V Berlíně dokonce existuje společnost, která využívá satelity k tomu, aby na povrchu země našla lidské tváře, například ve vodě, rostlinách, architektuře nebo ve tvaru půdy. Jedním z nejznámějších je příběh Američanky Diany Duyserové, která v roce 1994 objevila tvář Panny Marie v sýrovém toastu. 

Devatenáctiletá Lucy, která se považuje za influencerku na sociálních sítích, serveru BBC řekla, že většina jejích sledujících reagovala na fotografii s úžasem. Našli se ale i tací, kteří snímek měli za podvod. "Psali mi, že je upravený ve Photoshopu a tak podobně. Bolelo mě, když se mi někdo snažil zkazit tak mimořádný moment, naštěstí převažovali ti, kterým se můj příběh líbil," dodává mladá Lucy.

Máme úlety všeho druhu. Miroslav Marek založil firmu na rekordy z recese

Endorfiny Miroslava Marka | Video: Michal Šenk, Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Další zprávy