Šéfovi Facebooku se líbí práce z domova. Počet hodin v kanceláři sníží na polovinu

Magazín Magazín
15. 6. 2021 12:05
Pandemie výrazně mění přístup k práci z domova. Například zaměstnanci v centrále Applu odmítají návrat do kanceláří a žádají zachování práce na home officu. Podobně to cítí dokonce i jeden z nejbohatších lidí světa, spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Také jemu se práce z domova zalíbila. Hodlá home office a kancelář střídat půl na půl.
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg (archivní foto)
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg (archivní foto) | Foto: Reuters

Facebook je jednou z firem, které už se rozhodly a chtějí dát svým zaměstnancům více možností pracovat mimo kancelář. Mark Zuckerberg tuto možnost prosazuje a podřízeným už sdělil, že plánuje pracovat na dálku minimálně polovinu svého času. Informace se pak objevila na webech The Wall Street Journal a CNN Business. 

"Zjistil jsem, že práce z domova mi dává více prostoru pro uvažování o dalším vývoji společnosti. Pomáhá mi také strávit více času s rodinou, což mě dělá šťastnějším a díky tomu jsem také produktivnější v mé práci," cituje Zuckerberga The Wall Street Journal. 

Částečnou práci na home office doporučuje Zuckerberg i zaměstnancům Facebooku, pokud to jejich pozice umožňuje. Zaměstnanci, kteří o to nestojí, samozřejmě mohou dále pracovat z kanceláří. Firma chce zároveň do jisté míry umožnit i vzdálenou práci ze zahraničí.

Podobně jako Facebook vidí situaci také Twitter. Ten dal zaměstnancům možnost zůstat na home officu dle jejich vlastního přání (pokud to jejich procovní zařazení dovolí). Google žádá své lidi, aby si vybrali mezi permanentní prací z domova, návratem do kanceláře nebo střídavým systémem.

Naopak firmy Apple a Uber nařídily, aby se zaměstnanci v září vrátili do kanceláří, což ovšem u pracovníků Applu vyvolalo velkou nevoli a protestují proti tomu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy