Lidé se složili na dovolenou obětavému texaskému meteorologovi. Ten však nesmí dar přijmout

Magazín Magazín
4. 9. 2017 17:15
Podle obyvatele Houstonu Blaka Forda si lokální meteorolog Jeff Lindner zaslouží za svou obětavou a pečlivou práci pořádnou dovolenou. Rozhodl se proto uspořádat crowdfundingovou sbírku. Místo plánovaných čtyř tisíc dolarů se během tří dní vybralo pětkrát více. Ke smůle dárců však Lindner nesmí přijmout dar dražší než sto dolarů. Sbírka proto bude věnována charitám, útulkům a lidem postiženým záplavami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Meteorolog z texaského Houstonu Jeff Lindner se minulý týden dočkal nečekaného překvapení. Stovky lidí z oblasti Harris County, kteří na jeho informace spoléhali během řádění hurikánu Harvey, se mu složili na dovolenou. Napsal o tom server Daily Dot.

Zakladatelem kampaně na crowdfundingovém serveru GoFundMe je jistý Blake Ford. V odůvodnění napsal: "Vystupoval klidně, analyticky a vyrovnaně během neuvěřitelně nestabilní a komplikované situace. Když diskutoval plánovaný průtok a měnící se výšku hladiny vody, ani jednou nevypadal nejistý nebo tím vším přemožený. Desítky, ne-li stovky, tisíc lidí byly díky Jeffovi schopni učinit inteligentnější a informovanější rozhodnutí o svém i rodinném bezpečí."

Prázdniny za ochotu a úsilí

Ford také vyzdvihl jeho ochotu odpovídat neustále na otázky od obávajících se občanů města na Twitteru.

"Měl odpověď na každou otázku, reagoval na všechno a nikdy se nevyhnul ani těžkým dotazům. Nebál se upřímně informovat veřejnost o bezprostředním nebezpečí," napsal také zakladatel kampaně. Podle něj si za všechnu svou ochotu, úsilí a práci přesčas zkrátka zaslouží prázdniny.

Během tří dnů se z plánovaných čtyř tisíc dolarů nakonec vybralo více než pětkrát více. Přes 584 lidí přispělo 20 665 dolarů, v přepočtu zhruba 453 tisíc korun.

K jejich smůle však jako úřední osoba nesmí Lindner přijmout dárek, jehož hodnota je více než sto dolarů, tedy zhruba 2200 korun. Ani to však sbírku nezastavilo. Lindner se spolu s Fordem domluvili, že vybrané peníze darují charitě, útulkům a lidem, kteří utrpěli záplavami nejvíce.

 

Právě se děje

Další zprávy