Ivanoff se podělil o svůj objev na Facebooku. Lidé ovládající ruštinu zprávu přeložili jako pozdrav námořníka z dob studené války. Dopis s datem 20. června 1969 obsahoval adresu a žádost o odpověď od člověka, který poselství najde.
Reportéři ze státní televize Rossija 1 vystopovali i autora dopisu, kapitána Anatolije Bocaněnka, který nyní žije v Sevastopolu na Krymu. Ten byl nejprve skeptický, dokud neuviděl na konci vzkazu zkratku rybářské flotily: "Srdečný pozdrav od ruského loďstva Dálněvýchodní paroplavby. Zdravím Vás. Prosím toho, kdo najde tuto láhev, aby to oznámil posádce plovoucí základny Sulak ve městě Vladivostok. Přejeme dobré zdraví, dlouhý život a šťastnou plavbu. 20. června 1969."
Vzkaz v láhvi nakonec překonal v moři vzdálenost 50 let a 2000 mil (asi 3700 kilometrů).
Bocaněnko láhev se vzkazem hodil přes palubu, když mu bylo 36 let. Vyhrkly mu slzy, když se se od reportéra dozvěděl, že rybářská loď Sulak, postavená v roce 1966 v Japonsku, byla v 90. letech prodána na šrot.
Reportérovi ukázal památky na službu na lodi, včetně autogramu manželky slavného ruského špiona Richarda Sorgeho, a lahví z Japonska, které původně chtěl rozdat, ale které se manželka rozhodla uchovat jako památku.