Jste chlupatí a vypadáte jako kožená kabelka? Amazon hledá skřety do Pána prstenů

Magazín Magazín
19. 12. 2019 6:01
Fanoušci slavné fantasy ságy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena dostanou výjimečnou příležitost si zahrát v seriálové verzi Pána prstenů. Stačí, když budou trochu oškliví a budou mít dostatek tělesného ochlupení. Právě takové lidi totiž tvůrci shánějí pro role skřetů, kteří se mají v seriálu objevit.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. | Foto: New Line Cinema

Vysokorozpočtový televizní seriál Pán prstenů chystají producenti společnosti Amazon, kteří teď podle britského deníku The Independent zveřejnili náborové inzeráty pro role skřetů. Ti v původní filmové trilogii podle Tolkienovy knižní předlohy bojovali v prvních liniích armády Temného pána.

Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. "Hledáme pořádně chlupaté lidi s co největším množstvím vrásek. Ideální výška je pod 150 centimetrů a na věku a etnicitě nám nezáleží. Vítáme i lidi, kteří mají přírodně zrzavé nebo naopak bílé vlasy, a hodí se i pihy," vyzdvihují filmaři.

Kvalifikací pro roli skřeta je ale i vzhled "podsaditého agresivně vypadajícího motorkáře" a šanci mají také cirkusáci, kteří dovedou žonglovat. Z některých inzerátů čiší trochu kousavý humor. "Připadá vám váš obličej trochu fuj? Vypadáte jako kožená kabelka? Pak jste určitě ti praví," citoval britský list jeden z nich.

Našli se však lidé, které inzeráty neurazily a na nabídku zareagovali. Patří mezi ně například Justin Smith, který při surfování nešťastně přišel o zuby. "Nemám ani jeden zub, jsem malý, a k tomu mám zrzavé vlasy," pochlubil se americkému deníku The Wall Street Journal řidič náklaďáku, který teď čeká, až se mu lidé z Amazonu ozvou s termínem castingu.

Předpokládaný rozpočet televizního seriálu činí miliardu dolarů (necelých 23 miliard korun). Podle dosavadních informací by v něm měli účinkovat herci Joseph Mawle, Markella Kavenaghová a Ema Horvathová a jeho dějová linka se má odehrávat v době předcházející vyprávění všech částí filmové trilogie.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy