Jste chlupatí a vypadáte jako kožená kabelka? Amazon hledá skřety do Pána prstenů

Magazín Magazín
19. 12. 2019 6:01
Fanoušci slavné fantasy ságy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena dostanou výjimečnou příležitost si zahrát v seriálové verzi Pána prstenů. Stačí, když budou trochu oškliví a budou mít dostatek tělesného ochlupení. Právě takové lidi totiž tvůrci shánějí pro role skřetů, kteří se mají v seriálu objevit.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů.
Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. | Foto: New Line Cinema

Vysokorozpočtový televizní seriál Pán prstenů chystají producenti společnosti Amazon, kteří teď podle britského deníku The Independent zveřejnili náborové inzeráty pro role skřetů. Ti v původní filmové trilogii podle Tolkienovy knižní předlohy bojovali v prvních liniích armády Temného pána.

Skřeti se vyznačují nízkým vzrůstem a zvrásněnou kůží, čemuž odpovídá i požadavek inzerátů. "Hledáme pořádně chlupaté lidi s co největším množstvím vrásek. Ideální výška je pod 150 centimetrů a na věku a etnicitě nám nezáleží. Vítáme i lidi, kteří mají přírodně zrzavé nebo naopak bílé vlasy, a hodí se i pihy," vyzdvihují filmaři.

Kvalifikací pro roli skřeta je ale i vzhled "podsaditého agresivně vypadajícího motorkáře" a šanci mají také cirkusáci, kteří dovedou žonglovat. Z některých inzerátů čiší trochu kousavý humor. "Připadá vám váš obličej trochu fuj? Vypadáte jako kožená kabelka? Pak jste určitě ti praví," citoval britský list jeden z nich.

Našli se však lidé, které inzeráty neurazily a na nabídku zareagovali. Patří mezi ně například Justin Smith, který při surfování nešťastně přišel o zuby. "Nemám ani jeden zub, jsem malý, a k tomu mám zrzavé vlasy," pochlubil se americkému deníku The Wall Street Journal řidič náklaďáku, který teď čeká, až se mu lidé z Amazonu ozvou s termínem castingu.

Předpokládaný rozpočet televizního seriálu činí miliardu dolarů (necelých 23 miliard korun). Podle dosavadních informací by v něm měli účinkovat herci Joseph Mawle, Markella Kavenaghová a Ema Horvathová a jeho dějová linka se má odehrávat v době předcházející vyprávění všech částí filmové trilogie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy