Ubodala nejlepší kamarádku kvůli nahým fotkám na Facebooku

jaz
1. 4. 2014 14:48
V polovině března zavraždila studentka střední školy v Mexiku svou kamarádku kvůli nahým fotografiím na sociální síti. Dívce zasadila 65 bodných ran, hrozí jí sedmileté vězení.
Erandy Gutierrez a Anel Baez byly nejlepšími kamarádkami
Erandy Gutierrez a Anel Baez byly nejlepšími kamarádkami | Foto: Anel Baez / Facebook

Guamuchil – Anel Baez byla nalezena ve svém domě v Mexiku mrtvá poté, co ji její přítelkyně Erandy Gutierrez ubodala 65 ranami do krku, uvedl Daily Mail.

Šestnáctiletá vražedkyně se snažila svůj čin zamaskovat a předstírala, že se nic nestalo. Policie ji zadržela až na pohřbu Anel, kdy ji společně s ostatními kamarády oplakávala.

V loňském roce nahrála Anel na Facebook nahou fotku své kamarádky, což byla osudová chyba. Zostuzená Erandy častovala Anel výhrůžkami a vyhrožovala jí smrtí, 19. března je také vyplnila.

Škola i spolužáci jsou v šoku

Anel pozvala v dobrém úmyslu kamarádku do svého domu, aby se usmířily. Erandy si pod zástěrkou, že potřebuje na toaletu, došla do kuchyně pro nůž, kterým pak svou nejlepší kamarádku napadla. Následně jí zasadila 65 bodných ran.

"Anel byla velmi hodná holka a nezaslouží si to. Tahle krásná slečna bude navždy v našich srdcích a buďte si jisti, že Erandy zaplatí za to, co udělala," zní jeden z mnoha komentářů od přátel na Facebooku zavražděné dívky.

Vedení školy, kam obě dívky docházely, je z celé věci v šoku a snaží se terapeuticky působit na žáky, kteří jsou touto tragédií velmi rozrušeni.

Mladou vražedkyni teď čeká obvinění z vraždy a podle mexických zákonů v případě odsouzení může dostat nanejvýš sedmileté odnětí svobody.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy