Ubodala nejlepší kamarádku kvůli nahým fotkám na Facebooku

jaz
1. 4. 2014 14:48
V polovině března zavraždila studentka střední školy v Mexiku svou kamarádku kvůli nahým fotografiím na sociální síti. Dívce zasadila 65 bodných ran, hrozí jí sedmileté vězení.
Erandy Gutierrez a Anel Baez byly nejlepšími kamarádkami
Erandy Gutierrez a Anel Baez byly nejlepšími kamarádkami | Foto: Anel Baez / Facebook

Guamuchil – Anel Baez byla nalezena ve svém domě v Mexiku mrtvá poté, co ji její přítelkyně Erandy Gutierrez ubodala 65 ranami do krku, uvedl Daily Mail.

Šestnáctiletá vražedkyně se snažila svůj čin zamaskovat a předstírala, že se nic nestalo. Policie ji zadržela až na pohřbu Anel, kdy ji společně s ostatními kamarády oplakávala.

V loňském roce nahrála Anel na Facebook nahou fotku své kamarádky, což byla osudová chyba. Zostuzená Erandy častovala Anel výhrůžkami a vyhrožovala jí smrtí, 19. března je také vyplnila.

Škola i spolužáci jsou v šoku

Anel pozvala v dobrém úmyslu kamarádku do svého domu, aby se usmířily. Erandy si pod zástěrkou, že potřebuje na toaletu, došla do kuchyně pro nůž, kterým pak svou nejlepší kamarádku napadla. Následně jí zasadila 65 bodných ran.

"Anel byla velmi hodná holka a nezaslouží si to. Tahle krásná slečna bude navždy v našich srdcích a buďte si jisti, že Erandy zaplatí za to, co udělala," zní jeden z mnoha komentářů od přátel na Facebooku zavražděné dívky.

Vedení školy, kam obě dívky docházely, je z celé věci v šoku a snaží se terapeuticky působit na žáky, kteří jsou touto tragédií velmi rozrušeni.

Mladou vražedkyni teď čeká obvinění z vraždy a podle mexických zákonů v případě odsouzení může dostat nanejvýš sedmileté odnětí svobody.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy