Krásky pózovaly nahé na balkoně v Dubaji, skončily ve vězení

Pózování bez oblečení na proskleném balkoně dubajského mrakodrapu skončilo zatýkáním. Za mřížemi skončilo tucet modelek z Ukrajiny a organizátor akce, jehož národnost je ruská. Video z focení pro izraelský kanál pro dospělé natočené ze sousedního balkonu v luxusní čtvrti Marina se na sítích okamžitě stalo virálním.
Krásky skončily ve vězení za pózování na balkónu v Dubaji. Neměly oblečení | Video: Twitter/Scott180142

Přísná legislativa Spojených arabských emirátů nedovoluje se na veřejnosti líbat ani například požívat alkohol. "Takové nepřijatelné chování neodráží hodnoty a etiku emirátské společnosti," uvedla po zadržení modelek policie ve svém prohlášení.

Každá osoba, která žije nebo navštěvuje Spojené arabské emiráty, podléhá jejich zákonům, výjimky neplatí ani pro turisty. 

Ukrajinští konzulové navštíví zadržené modelky ve věznici v úterý. Za urážlivé chování jim hrozí až šest měsíců vězení, organizátorovi až jeden a půl roku.

V souvislosti s nástupem ramadánu, který začíná 13. dubna, ale zástupce generálního konzulátu nevyloučil, že emirátské úřady mohou obviněné omilostnit, uvedla k případu tisková agentura Ria.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy