Žlutá žába pluje na východ! Dan Přibáň míří do Mongolska

Magazín Magazín
5. 6. 2023 9:43
Cestovatel Dan Přibáň vyráží na další cestu po světě. I tentokrát se rozhodl, že si cestu neulehčí, po žlutém trabantu zasedl za volant žluté žáby. Tak říká obojživelníkovi Luaz 967. Cesta vede na východ přes Turecko, Gruzii, Kazachstán, Rusko až do Mongolska. Pojďte vyrazit s ním a jeho přáteli na cestu, která bude klikatá, složitá, ale určitě ne nudná.
Žlutá žába pluje na východ
Dan Přibáň

Dan Přibáň:

Režisér a novinář Dan Přibáň patří mezi nejznámější české cestovatele. Ve svých trabantech se v rámci projektu Transtrabant vydal napříč Asií po Hedvábné stezce, Afrikou, Jižní Amerikou i Tichomořím. Ačkoliv expedice trabanty zakončil v roce 2019 filmem Trabantem tam a zase zpátky, další putování až do Mongolska plánuje uskutečnit za volanty „žlutých žab“.

Spolu se dvěma dalšími členy žlutého cirkusu, jak si skupina dobrodruhů říká, Přibáň vyrazí v červenci až na konec poslední cesty po Asii. Kromě dvou plovoucích aut bez topení, střechy, pohodlných sedaček a dveří s sebou vezmou i Hondu ATC. Na nestabilním předchůdci čtyřkolek pojede motorkář Marek Slobodník, za volanty dvou obojživelníků usedne Dan Přibáň a Marek Duranský.

Do extrémních a často nehostinných podmínek Dálného východu se pro dopravní prostředky rozhodli po zkušenostech z předchozích cest po Jižní Americe, kde své typicky žluté trabanty kvůli silnému příboji utopili v oceánu

Žlutá žába vyplouvá

Žlutá žába pluje do Mogolska

 

Právě se děje

Další zprávy