Zloděj ukradl z dánského baru milionovou vodku, která se objevila v seriálu Domek z karet

Magazín Magazín
6. 1. 2018 7:31
Lahev je vyrobena ze tří kilogramů zlata, tří kilogramů stříbra a má navíc kožený řemínek ze závodního auta Monte Carlo 1912. Luxusní vodka se objevila ve třetí sérii seriálu Domek z karet a její hodnota je v přepočtu 27,5 milionu korun.
Luxusní vodka, která se objevila v seriálu Domek z karet, byla ukradena z dánského baru.
Luxusní vodka, která se objevila v seriálu Domek z karet, byla ukradena z dánského baru. | Foto: Profimedia.cz

Z kodaňského baru Café 33 byla začátkem roku ukradena lahev vodky v hodnotě v přepočtu 27,5 milionu korun. Luxusní vodka vyrobená lotyšskou automobilkou Dartz je jediná svého druhu na světě a objevila se také v jednom díle třetí série slavného seriálu Domek z karet. Informaci přinesl dánský deník TV2 Lorry.

Lahev je vyrobena ze tří kilogramů zlata, tří kilogramů stříbra a má navíc kožený řemínek ze závodního auta Monte Carlo 1912.

"Půjčil jsem si ji z Ruska, z firmy Dartz Factory, která vyrábí nejdražší auta a vodku. V mojí kolekci byla půl roku, ne víc," popsal majitel baru Brian Ingberg. "Samozřejmě mě to velmi mrzí. Byla to třešnička na dortu mojí sbírky. Z těch 1200 lahví, které mám, byla tahle velmi speciální," dodal.

Majitel žádá o pomoc

Majitel umístil na Facebook fotky zloděje z kamerového záznamu. A vyzval veřejnost, aby mu pomohla s pátráním. Na YouTube je ke zhlédnutí také celý kamerový záznam.

Ingberg věří, že zloděj měl klíče nebo kopii klíčů baru. "Odešli s jedinou lahví, ačkoliv je jich tam 1200, které si mohli vzít," dodal. Případ vyšetřuje kodaňská policie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy