Zloděj ukradl z dánského baru milionovou vodku, která se objevila v seriálu Domek z karet

Magazín Magazín
6. 1. 2018 7:31
Lahev je vyrobena ze tří kilogramů zlata, tří kilogramů stříbra a má navíc kožený řemínek ze závodního auta Monte Carlo 1912. Luxusní vodka se objevila ve třetí sérii seriálu Domek z karet a její hodnota je v přepočtu 27,5 milionu korun.
Luxusní vodka, která se objevila v seriálu Domek z karet, byla ukradena z dánského baru.
Luxusní vodka, která se objevila v seriálu Domek z karet, byla ukradena z dánského baru. | Foto: Profimedia.cz

Z kodaňského baru Café 33 byla začátkem roku ukradena lahev vodky v hodnotě v přepočtu 27,5 milionu korun. Luxusní vodka vyrobená lotyšskou automobilkou Dartz je jediná svého druhu na světě a objevila se také v jednom díle třetí série slavného seriálu Domek z karet. Informaci přinesl dánský deník TV2 Lorry.

Lahev je vyrobena ze tří kilogramů zlata, tří kilogramů stříbra a má navíc kožený řemínek ze závodního auta Monte Carlo 1912.

"Půjčil jsem si ji z Ruska, z firmy Dartz Factory, která vyrábí nejdražší auta a vodku. V mojí kolekci byla půl roku, ne víc," popsal majitel baru Brian Ingberg. "Samozřejmě mě to velmi mrzí. Byla to třešnička na dortu mojí sbírky. Z těch 1200 lahví, které mám, byla tahle velmi speciální," dodal.

Majitel žádá o pomoc

Majitel umístil na Facebook fotky zloděje z kamerového záznamu. A vyzval veřejnost, aby mu pomohla s pátráním. Na YouTube je ke zhlédnutí také celý kamerový záznam.

Ingberg věří, že zloděj měl klíče nebo kopii klíčů baru. "Odešli s jedinou lahví, ačkoliv je jich tam 1200, které si mohli vzít," dodal. Případ vyšetřuje kodaňská policie.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy