Nejlepší seriály jsou Příběh služebnice a Viceprezident(ka). Ovládly letošní televizní ceny Emmy

ČTK Kultura ČTK, AFP, Kultura
18. 9. 2017 6:27
Nejvíc televizních cen Emmy získaly americké seriály Příběh služebnice a Viceprezident(ka). Ocenění za nejlepší režii dostala Reed Moranová, cenu za nejlepší herecký výkon si odnesli Sterling K. Brown a Elisabeth Mossová. O vítězích rozhoduje na 22 tisíc členů Akademie televizních umění a věd. Letošním 69. ročníkem vyhlašování cen provázel moderátor noční talk show televize CBS Stephen Colbert. Behěm večera došlo i na několik narážek na prezidenta Donalda Trumpa.
Elisabeth Mossová v hlavní roli seriálu Příběh služebnice, který letos triumfoval na cenách Emmy
Elisabeth Mossová v hlavní roli seriálu Příběh služebnice, který letos triumfoval na cenách Emmy | Foto: Hulu / George Kraychyk

Na vyhlašování prestižních amerických televizních cen Emmy v Los Angeles se mohli v noci na pondělí nejvíce radovat tvůrci seriálů Příběh služebnice a Viceprezident(ka).

První z nich získal cenu jako nejlepší televizní seriálové drama, druhý je nejlepším komediálním seriálem. Oba seriály získaly ocenění i v dalších kategoriích.

Antiutopie Příběh služebnice se opírá o stejnojmennou knižní předlohu a vznikl pro streamingovou službu Hulu. Viceprezident(ka) běží v USA už od roku 2012 na HBO.

Nejlepší režisérkou seriálového dramatu je Reed Moranová (Příběh služebnice), ocenění za nejlepší režii v žánru komediálního seriálu si převzal Donald Glover za seriál Atlanta.

Cenu pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu si ze slavnostního večera v Los Angeles odnesl Sterling K. Brown, který se zaskvěl v sérii This Is Us. Ženskou obdobu ocenění dostala Elisabeth Mossová ze seriálu Příběh služebnice, kde ztvárnila hlavní roli zajaté dívky Offred. 

Nositelem ocenění pro nejlepšího herce v komediálním seriálu je Donald Glover (Atlanta), cena pro nejlepší komediální herečku náleží Julii Louisové-Dreyfusové za Viceprezident(ku).

Ceny Emmy jsou nejvýznamnější ocenění v oblasti televizní tvorby na světě. O vítězích rozhoduje na 22 tisíc členů Akademie televizních umění a věd. Letošním 69. ročníkem vyhlašování cen provázel moderátor noční televizní talk show televize CBS Stephen Colbert.

Sledujte celebrity na cenách Emmy. Komu to slušelo a komu méně? | Video: Reuters

Ten hned v úvodu neopomněl připomenout situaci, v jaké se nyní Amerika po volbě Donalda Trumpa prezidentem nachází.

Alec Baldwin přebírá cenu Emmy za parodii Donalda Trumpa
Alec Baldwin přebírá cenu Emmy za parodii Donalda Trumpa | Video: ZwanMonster / YouTube

"Ať už k prezidentovi máte vztah jakýkoliv, nemůžete popřít, že tvorba z poslední doby je Trumpem ovlivněná. Od diskusních pořadů, přes Domek z karet až po sérii American Horror Story." 

Pro sošku si na pódium přišel i Alec Baldwin, jenž uspěl v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli v komediální sérii.

Porota ocenila jeho výkon v pořadu Saturday Night Live, kde spolu s Kate McKinnonovou v roli Hillary Clintonové parodoval Donalda Trumpa (podívejte se zde). Saturday Night Live si taktéž odneslo cenu v kategorii talks shows. 

"Asi bych měl říct: Díky, pane prezidente, tady je vaše Emmy," pronesl Baldwin za nadšeného potlesku publika.

Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 40 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy