Zdravotnické implantáty by mohly brzy nabíjet slzy či pot. V Číně zatím zkouší verzi se slanou vodou

Magazín Magazín
Aktualizováno 16. 8. 2017 22:33
Vědci z šanghajské univerzity vyvinuli nové baterie, které pohání slaná voda místo chemických sloučenin. Do budoucna by však mohly baterie zdravotnických implantátů nahradit slzy, krev či pot.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Vědci z šanghajské Fu-tan univerzity v Číně vyvinuli nové baterie pro napájení zdravotnických implantátů pro vnitřní i vnější užití. Místo chemických sloučenin by byly poháněny slanou vodou a rehydratací. Studie byla publikována v magazínu Chem journal.

Článek o studii vysvětluje, že nový typ vyvíjených baterií by mohly být oproti těm stávajícím nejen bezpečnější, ale také levnější a flexibilnější. V současné době jsou nové baterie vyvinuty na pohon slanou vodou, vědci však do budoucna zvažují i další energetické zdroje, jako jsou slzy, krev nebo pot.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy