Zažijte atmosféru vánočních trhů v Norimberku!

Ilona Víchová
26. 11. 2012 14:41
Adventní vánoční trhy už pomalu začínají. Podívejte se na jeden z nich, vánoční trhy v Normiberku
Foto: Aktuálně.cz

Navštivte největší vánoční trhy v Evropě. Norimberk nabízí kouzlo a atmosféru Vánoc, která se přenese na každého návštěvníka. Užijte si krásný den a ochutnejte pečené kaštany, bavorský vánoční chléb nebo tradiční norimberský marcipán. Vánoce se blíží, je čas začít mlsat.

Vánoční trhy Norimberk

Největší vánoční trhy Evropy charakterizuje svařené víno a marcipán. Všude po městě voní punč a čerstvě napečený bavorský chléb. Dokonce i turisté ze vzdálených zemích lítají několik hodin, aby zažili atmosféru Norimberku před Vánoci, alespoň na jeden jediný den.

Foto: Aktuálně.cz
 

Neopakovatelné kouzlo zažijete v Norimberku už od 30. listopadu. Vánoční trhy budou návštěvníkům otevřeny až do 24. prosince. Největší dění zažijete na náměstí Hauptmark s kulisou kostela Panny Marie, s kašnou a s výhledem na gotický kostel sv. Sebalda v historickém jádru města.

Velkolepá atmosféra

Vánoční trhy v Norimberku tvoří více jak 180 stánků ze dřeva a červeno-bílé látky, která je použitá na střechy. Trhy nabízí tradiční vánoční zboží. Vedle úžasných norimberských perníčků a voňavého biskupského chlebíčku najdete i ostatní sladkosti, dřevěné hračky, vánoční ozdoby a jiné krásné předměty. Během náročného putování po tržnici se posilníte svařeným vínem nebo opékanou obrovskou klobásou.

Foto: Aktuálně.cz

Norimberský vánoční trh nabízí i stánky partnerských měst, kde si zakoupíte tradiční umělecká díla ze zemí jako je Skotsko, Ukrajina nebo Nikaragua. Pro děti je připravený bohatý kulturní program v domě, který nese název Sternenhaus. Romantickou atmosféru vám doplní projížďka historickým poštovním vozem taženým koňmi. Užijte si největší vánoční svátek v Německu, který místní nazývají Christkindlesmarkt.

Tisíce světel

V centru města na několika náměstí zavládne vánoční nálada. Náměstí Hauptmarkt se rozzáří leskem nepřeberného množství světýlek. Trh "partnerských měst" najdete na radničním náměstí. Norimberské dětské vánoce zažijete na nedalekém náměstí Hans-Sachs-Platz. Ochutnejte tradiční pečené jablko se skořicí nebo voňavé bramborové placky. Poslední den trhů je otevřený na Štědrý den 24. prosince do 14:00 hodin.

Historie norimberských trhů

Původ vánočního trhu sahá hluboko do historie. Romantické vánoční trhy v dnešní podobě, ale začaly až během 19. století. Souviselo to s rozvojem průmyslu. První zmínku o podobných trzích najdete v městské kronice z roku 1697. Větší oblibu a více zboží našli obyvatelé Norimberka už na konci 17. století. Postupem času, kdy bylo stále větší tradicí obdarovat své blízké dárkem v období Vánoc, se zvykům přizpůsobil i trh.

Foto: Aktuálně.cz

Svoji atmosféru měl trh už v dávné historii, ale podobu dnešních vánočních trhů nabral až mnohem později. Trhy měly svůj význam, ale spíše jako dodání potravin. Dokonce i vyhlášené trhy na Striezelmarkt v Drážďanech byly obyčejným mastným trhem. Se zvykem někoho obdarovat přišla veliká změna a sní romantické vánoční trhy v Norimberku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy