Zámek z Panství Downton je k pronájmu na Airbnb. Staňte se šlechtici, láká inzerát

Magazín Magazín
18. 9. 2019 16:30
Dva fanoušci Panství Downton dostanou příležitost stát se lordem nebo lady na majestátním zámku, ve kterém se natáčel oblíbený televizní seriál. Při příležitosti uvedení jeho filmové verze totiž hrabě a hraběnka Carnarvonovi nabídli atraktivní rezidenci zámku Highclere k pronájmu na platformě Airbnb.
Zámek Highmere, na kterém se natáčel seriál Panství Downton.
Zámek Highmere, na kterém se natáčel seriál Panství Downton. | Foto: Shutterstock

Jak informoval britský deník The Guardian, inzerát na Airbnb láká dva hosty na možnost přespat 26. listopadu v domě o 300 místnostech a dostat všechen servis, který ke šlechtickému titulu patří.

Za cenu 150 liber (4375 korun) se pár bude moci přidat k hraběti a hraběnce, vypít si s nimi v salonku koktejl a následně povečeřet v jídelně. Obsluhovat ho přitom bude skutečný komorník.

Po večeři se bude v knihovně servírovat káva a na závěr se hosté budou moci odebrat do jedné z hlavních ložnic doplněných vlastní koupelnou. Až ráno vstanou, naskytne se jim podle inzerátu pohled z okna na 400 hektarů rozlehlý park.

"Lord a lady Carnarvonovi zasvětí návštěvníky do bohaté historie zámku Highclere a celým komplexem je provedou," citoval nabídku The Guardian. V pokoji pro hosty by neměly chybět šampon a fén, ale televizor ani připojení k síti wi-fi v něm lidé nenajdou.

Rezervace se spouští 1. října o půlnoci a od zájemců se očekává pozitivní hodnocení ze strany předchozích pronajímatelů na stránce Airbnb. Svou žádost současně budou muset doplnit motivačním dopisem, v němž by měli dokázat, jak moc mají Panství Downton rádi.

Noc na zámku nakonec stráví ti, kteří budou v dopise nejkreativnější. "Zámek Highclere patří naší rodině už od roku 1679, má za sebou nesmírně bohatou minulost, o kterou se vášnivě zajímám, takže už se těším, až ji přiblížím našim hostům," uvedla v inzerátu lady Carnarvonová.

Seriál Panství Downton má za sebou už šest sérií a první z nich diváky oslovila už v roce 2010. Jeho příběh se začal odvíjet v období před první světovou válkou a žánrově jde o romantické drama, které líčí osudy šlechtické rodiny Crawleyových i jejího služebnictva a propast mezi těmito dvěma světy. Domácí publikum může seriál znát z vysílání České televize.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Otcovská a rodičovská dovolená se rozšíří, MPSV připravuje změny podle směrnice EU

Otcovská dovolená v Česku by se měla nejpozději od srpna příštího roku prodloužit. Zavést by se měly také dva měsíce placené rodičovské pro vystřídání rodičů. Nárok na čerpání ošetřovného má získat víc lidí. Změny, které nařizuje směrnice EU, chystá ministerstvo práce. Legislativní návrh plánuje zveřejnit nejspíš do konce května. Na jednání sněmovního sociálního výboru to v úterý řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

"Připravujeme tři scénáře. Návrh může projít teď vládou, nebo ho může převzít příští ministryně či ministr a vybere si příští vláda," řekla po jednání ministryně.

Směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem z června 2019 má zajistit minimální standard ve všech členských zemích. ČR ji má do svých zákonů přenést nejpozději do 2. srpna 2022. Podle předpisu by placená otcovská v EU nesměla být kratší než deset dnů. Rodiče by měli mít možnost nečerpat rodičovskou celou naráz, ale i po částech. Vybírat by si ji mohli třeba střídáním dnů volna a práce či v kratší pracovní době, uvádí směrnice. Dva měsíce rodičovské by měly být nepřenosné, aby se matka a otec v péči o potomka vystřídali. Rodiče v celé unii by měli mít nárok aspoň na čtyřměsíční rodičovskou a mohli by si ji vybrat nejvýš do osmi let dítěte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy