Zámek z Panství Downton je k pronájmu na Airbnb. Staňte se šlechtici, láká inzerát

Magazín Magazín
18. 9. 2019 16:30
Dva fanoušci Panství Downton dostanou příležitost stát se lordem nebo lady na majestátním zámku, ve kterém se natáčel oblíbený televizní seriál. Při příležitosti uvedení jeho filmové verze totiž hrabě a hraběnka Carnarvonovi nabídli atraktivní rezidenci zámku Highclere k pronájmu na platformě Airbnb.
Zámek Highmere, na kterém se natáčel seriál Panství Downton.
Zámek Highmere, na kterém se natáčel seriál Panství Downton. | Foto: Shutterstock

Jak informoval britský deník The Guardian, inzerát na Airbnb láká dva hosty na možnost přespat 26. listopadu v domě o 300 místnostech a dostat všechen servis, který ke šlechtickému titulu patří.

Za cenu 150 liber (4375 korun) se pár bude moci přidat k hraběti a hraběnce, vypít si s nimi v salonku koktejl a následně povečeřet v jídelně. Obsluhovat ho přitom bude skutečný komorník.

Po večeři se bude v knihovně servírovat káva a na závěr se hosté budou moci odebrat do jedné z hlavních ložnic doplněných vlastní koupelnou. Až ráno vstanou, naskytne se jim podle inzerátu pohled z okna na 400 hektarů rozlehlý park.

"Lord a lady Carnarvonovi zasvětí návštěvníky do bohaté historie zámku Highclere a celým komplexem je provedou," citoval nabídku The Guardian. V pokoji pro hosty by neměly chybět šampon a fén, ale televizor ani připojení k síti wi-fi v něm lidé nenajdou.

Rezervace se spouští 1. října o půlnoci a od zájemců se očekává pozitivní hodnocení ze strany předchozích pronajímatelů na stránce Airbnb. Svou žádost současně budou muset doplnit motivačním dopisem, v němž by měli dokázat, jak moc mají Panství Downton rádi.

Noc na zámku nakonec stráví ti, kteří budou v dopise nejkreativnější. "Zámek Highclere patří naší rodině už od roku 1679, má za sebou nesmírně bohatou minulost, o kterou se vášnivě zajímám, takže už se těším, až ji přiblížím našim hostům," uvedla v inzerátu lady Carnarvonová.

Seriál Panství Downton má za sebou už šest sérií a první z nich diváky oslovila už v roce 2010. Jeho příběh se začal odvíjet v období před první světovou válkou a žánrově jde o romantické drama, které líčí osudy šlechtické rodiny Crawleyových i jejího služebnictva a propast mezi těmito dvěma světy. Domácí publikum může seriál znát z vysílání České televize.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Vláda sníží DPH u ubytovacích služeb i vstupného na kulturní akce

Daň z přidané hodnoty (DPH) by měla u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní akce a sportovní události, vstupného na sportoviště, jízdného na vleky a vstupného do saun a dalších podobných zařízení klesnout z 15 na 10 procent. Dále by měla klesnout o čtvrtinu silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. V rámci daňového balíčku, který by měl firmám pomoci s následky šíření koronaviru, to v pondělí schválila vláda. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Podle schváleného návrhu firmy budou moci také uplatňovat daňovou ztrátu zpětně a obce zřejmě získají oprávnění osvobozovat od daně z nemovitostí kvůli mimořádným událostem. Zemědělcům by se mohla zkrátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.

Balíček navrhuje ministerstvo financí projednat v Parlamentu ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).

Podle vládního plánu by největší letecká společnost v Německu měla od spolkové vlády získat podporu v objemu devíti miliard eur (245 miliard Kč). Německý stát by pak na jejím základě měl v Lufthanse získat 20procentní podíl. Neměl by tedy možnost blokovat důležitá firemní rozhodnutí.

před 1 hodinou

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

"Musíme se řídit pravidly vlád a zdravotních úřadů, která se neustále mění, a to v rychlém sledu, což má zásadní dopad na mezinárodní plánování," uvedli zástupci Global Champions Tour na webu.

Připomněli, že omezení cestování se v různých částech světa liší, takže by všichni jezdci nemohli závodit. "Navíc je tu riziko druhé vlny na podzim, léčba nebo vakcína neexistuje, což logistické plánování dál komplikuje," doplnili.

Další zprávy