Zámek z Panství Downton je k pronájmu na Airbnb. Staňte se šlechtici, láká inzerát

Magazín Magazín
18. 9. 2019 16:30
Dva fanoušci Panství Downton dostanou příležitost stát se lordem nebo lady na majestátním zámku, ve kterém se natáčel oblíbený televizní seriál. Při příležitosti uvedení jeho filmové verze totiž hrabě a hraběnka Carnarvonovi nabídli atraktivní rezidenci zámku Highclere k pronájmu na platformě Airbnb.
Zámek Highmere, na kterém se natáčel seriál Panství Downton.
Zámek Highmere, na kterém se natáčel seriál Panství Downton. | Foto: Shutterstock

Jak informoval britský deník The Guardian, inzerát na Airbnb láká dva hosty na možnost přespat 26. listopadu v domě o 300 místnostech a dostat všechen servis, který ke šlechtickému titulu patří.

Za cenu 150 liber (4375 korun) se pár bude moci přidat k hraběti a hraběnce, vypít si s nimi v salonku koktejl a následně povečeřet v jídelně. Obsluhovat ho přitom bude skutečný komorník.

Po večeři se bude v knihovně servírovat káva a na závěr se hosté budou moci odebrat do jedné z hlavních ložnic doplněných vlastní koupelnou. Až ráno vstanou, naskytne se jim podle inzerátu pohled z okna na 400 hektarů rozlehlý park.

"Lord a lady Carnarvonovi zasvětí návštěvníky do bohaté historie zámku Highclere a celým komplexem je provedou," citoval nabídku The Guardian. V pokoji pro hosty by neměly chybět šampon a fén, ale televizor ani připojení k síti wi-fi v něm lidé nenajdou.

Rezervace se spouští 1. října o půlnoci a od zájemců se očekává pozitivní hodnocení ze strany předchozích pronajímatelů na stránce Airbnb. Svou žádost současně budou muset doplnit motivačním dopisem, v němž by měli dokázat, jak moc mají Panství Downton rádi.

Noc na zámku nakonec stráví ti, kteří budou v dopise nejkreativnější. "Zámek Highclere patří naší rodině už od roku 1679, má za sebou nesmírně bohatou minulost, o kterou se vášnivě zajímám, takže už se těším, až ji přiblížím našim hostům," uvedla v inzerátu lady Carnarvonová.

Seriál Panství Downton má za sebou už šest sérií a první z nich diváky oslovila už v roce 2010. Jeho příběh se začal odvíjet v období před první světovou válkou a žánrově jde o romantické drama, které líčí osudy šlechtické rodiny Crawleyových i jejího služebnictva a propast mezi těmito dvěma světy. Domácí publikum může seriál znát z vysílání České televize.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Snowboardcrossařka Samková vyhrála závod Evropského poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála závod Evropského poháru v německém Grasgehrenu. Mistryně světa slavila vítězství po delší době, poté co se v elitním Světovém poháru dočkala triumfu pouze v prosincovém úvodním závodě v Montafonu a v dalších třech startech se musela spokojit jen s účastí v malém finále.

"Jsem spokojená, zase jsem si oživila, jaký to je vyhrávat," uvedla v nahrávce pro média Samková. "Samozřejmě ta konkurence na Evropském poháru není tak velká, bylo tady ale pět šest holek, co jezdí svěťáky, takže super," dodala.

V neděli je na programu další závod. Světový pohár bude pokračovat až o prvním březnovém víkendu v Sierra Nevadě. Samkové v něm patří po čtyřech závodech třetí místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy