Britská královna hledá hospodyni. Bydlet může přímo v Buckinghamském paláci

Magazín Magazín
13. 9. 2019 8:35
Královna Alžběta II. shání novou hospodyni, která by se stala členkou britské královské domácnosti. Kromě řady benefitů a netypického pracovního prostředí nabízí i jednu raritu - možnost bydlet v Buckinghamském paláci a případně cestovat i do jiných královských sídel.
Uchazeč by však měl být připraven na to, že bude Alžbětu II. doprovázet i na další královská sídla.
Uchazeč by však měl být připraven na to, že bude Alžbětu II. doprovázet i na další královská sídla. | Foto: Reuters

Inzerát na asistenta či asistentku vedení domácnosti britské královny uvádí, že výhodou jsou předchozí zkušenosti s podobnou rolí, nejsou však podmínkou. 

Královnin personál shání někoho, kdo je aktivní, věnuje mimořádnou pozornost detailům, má dobré organizační schopnosti, je nadšený a připravený "vypořádat se s novými výzvami". Důležitý je také týmový duch.

Zájemci projdou nezbytným školením a dostanou možnost na sobě dále pracovat a vylepšovat své schopnosti a dovednosti.

Vybraný uchazeč bude pracovat pět dní v týdnu, občas však bude muset zastat práci také o víkendu. Asistent domácnosti se bude kromě jiného starat o příchozí hosty a pomáhat při královniných akcích. 

Nový člen královnina personálu bude mít ročně až 33 dní dovolené, dostane příspěvek na důchod a možnost využít řady benefitů, jako je jídlo nebo využívání rekreačních zařízení. 

Kromě toho inzerát nabízí možnost ubytování v královských zařízeních v Londýně či Windsoru. Uchazeč by však měl být připraven na to, že bude Alžbětu II. doprovázet i na další královská sídla. Přihlášky na práci snů pro všechny fanoušky britské královské rodiny se uzavírají 15. září. 

Video: Princi Georgeovi je šest let, podívejte se na videosestřih z jeho života

Nejstarší syn prince Williama a vévodkyně Kate princ George slaví šesté narozeniny | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 50 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Další zprávy