Britská královna hledá hospodyni. Bydlet může přímo v Buckinghamském paláci

Magazín Magazín
13. 9. 2019 8:35
Královna Alžběta II. shání novou hospodyni, která by se stala členkou britské královské domácnosti. Kromě řady benefitů a netypického pracovního prostředí nabízí i jednu raritu - možnost bydlet v Buckinghamském paláci a případně cestovat i do jiných královských sídel.
Uchazeč by však měl být připraven na to, že bude Alžbětu II. doprovázet i na další královská sídla.
Uchazeč by však měl být připraven na to, že bude Alžbětu II. doprovázet i na další královská sídla. | Foto: Reuters

Inzerát na asistenta či asistentku vedení domácnosti britské královny uvádí, že výhodou jsou předchozí zkušenosti s podobnou rolí, nejsou však podmínkou. 

Královnin personál shání někoho, kdo je aktivní, věnuje mimořádnou pozornost detailům, má dobré organizační schopnosti, je nadšený a připravený "vypořádat se s novými výzvami". Důležitý je také týmový duch.

Zájemci projdou nezbytným školením a dostanou možnost na sobě dále pracovat a vylepšovat své schopnosti a dovednosti.

Vybraný uchazeč bude pracovat pět dní v týdnu, občas však bude muset zastat práci také o víkendu. Asistent domácnosti se bude kromě jiného starat o příchozí hosty a pomáhat při královniných akcích. 

Nový člen královnina personálu bude mít ročně až 33 dní dovolené, dostane příspěvek na důchod a možnost využít řady benefitů, jako je jídlo nebo využívání rekreačních zařízení. 

Kromě toho inzerát nabízí možnost ubytování v královských zařízeních v Londýně či Windsoru. Uchazeč by však měl být připraven na to, že bude Alžbětu II. doprovázet i na další královská sídla. Přihlášky na práci snů pro všechny fanoušky britské královské rodiny se uzavírají 15. září. 

Video: Princi Georgeovi je šest let, podívejte se na videosestřih z jeho života

Nejstarší syn prince Williama a vévodkyně Kate princ George slaví šesté narozeniny | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 5 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy