Za peníze na charitu vám pošlu nahou fotku, slíbila modelka. Vybrala přes 15 milionů

Magazín Magazín
7. 1. 2020 15:30
Americká modelka a sexuální pracovnice z Los Angeles vymyslela poněkud netradiční přístup, jak přimět lidi, aby přispěli penězi australským charitám, které pomáhají v bojích s následky ničivých požárů. Instagram jí sice smazal několik účtů, podle jejích slov však již vybrala více než 15 milionů korun.
Modelka Kaylen Wardová posílá nahé fotky lidem, kteří přispějí na boj s australskými požáry | Video: Twitter/Kaylen Ward

Dvacetiletá americká modelka a influencerka Kaylen Wardová před několika dny zveřejnila na Twitteru svou nahou fotku s komentářem, že kdo daruje alespoň deset dolarů (v přepočtu zhruba 230 korun) některé z australských charit, získá od ní obratem nahou fotku. Podmínkou však je zaslat potvrzení o odeslání finančního daru. 

Příspěvek, ve kterém uvedla i seznam preferovaných charit, zaznamenal velký ohlas a hned první den se jí podle britského deníku The Guardian podařilo vybrat sedm tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 158 tisíc korun. 

Modelka, která žije v Kalifornii, se pro netradiční charitativní akci rozhodla poté, co se dočetla o ničivých požárech v Austrálii. "Sama jsem darovala tisíc dolarů. A protože jsem měla velký počet sledujících, v té době asi 30 tisíc, řekla jsem si, že mnoho z nich by se mohlo do výzvy zapojit a poslat nějaké dary," uvedla Wardová.

Nahá filantropka zachraňuje planetu

Její příspěvek zaznamenal velký úspěch a Australskému červenému kříži či organizaci Koalas in Care začaly chodit tisícidolarové dary. Wardová se na základě toho na svých sociálních sítích přejmenovala na "Nahou filantropku". 

Její akce vyvolala řadu pozitivních komentářů, někteří uvedli, že sexuální pracovnice zachrání planetu. Jeden Američan dokonce založil petici na to, aby byla Wardová nominována na Nobelovu cenu. 

Řada lidí ji však za její iniciativu také kritizovala a upozornila na její předchozí příspěvky, které byly podle některých velmi nevhodné. "Většinou se lidé nesnaží kritizovat to, co dělám, ale spíš se snaží vyhledat, kdo jsem, a najít o mně něco negativního. Pro některé z nich se z toho stala obsese," posteskla si modelka britskému listu. 

Wardová sice přišla o svůj instagramový účet, kde ji sledovalo více než 60 tisíc lidí a podle jejích slov šlo o důležitý zdroj jejích příjmů, zájem o příspěvky výměnou za nahou fotku však neochabl. Modelka to na Twitteru okomentovala slovy: "Můj Instagram byl deaktivován, moje rodina se mnou nechce mít nic společného a kluk, kterého mám ráda, se mnou nemluví kvůli mému příspěvku. Ale kašlu na to, zachraňme koaly." 

Modelka kvůli ohromnému zájmu už nestíhá fotky posílat

Kvůli ohromnému zájmu modelka po třech dnech uvedla, že již nestíhá nikomu nahé fotky posílat, ale lidi se tak aspoň mohou cítit dobře za to, že darovali peníze na dobrou věc. 

Wardová britskému Guardianu řekla, že se rozhodla vybrat peníze na charity pomáhající bojovat s následky ničivých australských požárů, protože sama zažila rozsáhlé požáry na severu Kalifornie v roce 2018: "Viděla jsem na vlastní oči, jaký dopad mají takové požáry na lidi a jak devastující jsou. Ale to, co se děje nyní v Austrálii, se absolutně nedá srovnat." 

Pozitivní ohlas na její nápad ji podle jejích slov ohromil a inspiroval i další sexuální pracovnice k tomu, aby lidem výměnou za finanční dar posílaly své nahé fotografie. 

Wardová si však zároveň posteskla, že její iniciativa jí kromě slávy přinesla také problémy spojené s kradením její identity na internetu. "Je to trochu zdrcující, že jsem tak zranitelná a všichni na mě hledí, hlavně proto, že jsem teď všude na internetu nahá. Ale jsem jenom jedna a pomáhám tolika lidem, takže teď nejsem to nejdůležitější," sdělila momentální internetová hvězda. Podle svých slov zatím vybrala více než 15 milionů korun. 

Video: Podívejte se, jak lidé utíkají před ničivými požáry

Z jihovýchodu Austrálie úřady kvůli rozsáhlým požárům evakuují tisíce lidí, po krátkém ochlazení se očekávají vysoké teploty a silný vítr. | Video: Reuters, Asociated Press
 

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Seriál běžců v Ruce vyhráli Klaebo a Johaugová, Razýmová byla 22.

Třídílné zahájení Světového poháru v běhu na lyžích ve finské Ruce vyhráli norští favorité Therese Johaugová a Johannes Hösflot Klaebo. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Razýmová se v dnešní závěrečné stíhačce na 10 km volně posunula na celkové 22. místo, Michal Novák v patnáctikilometrovém závodu klesl na 38. pozici.

Celková vítězka seriálu z minulé sezony Johaugová startovala po sobotním triumfu na klasické desítce jako první a podle očekávání svůj náskok ještě zvýšila. Druhá dojela s odstupem 47 sekund ve skupině pronásledovatelek Ruska Taťjana Sorinová, jež dosáhla na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí místo obsadila Švédka Ebba Anderssonová.

Razýmová vyjela na trať s číslem 30 a v průběhu závodu se propracovala až na konečnou 22. pozici ve spurtu v chumlu závodnic. Deset kilometrů zvládla ve čtrnáctém nejlepším čase. Třicátý čas zaběhla ve stíhačce Kateřina Janatová, jež díky tomu získala první bod v sezoně. Celkově byla klasifikována v páté a Petra Nováková s Petrou Hynčicovou v šesté desítce.

"Spravila jsem si náladu po sobotě," připomněla Razýmová svou 27. pozici z klasické desítky. "I když je bruslení moje slabší disciplína a startovala jsem až ze 30. místa, tak se mi dařilo postupně sjíždět soupeřky. Celý závod jsem si sice odtáhla sama, ale když člověk sjíždí, tak je to pro něho povzbuzení a dodává mu to síly. Takže 14. nejrychlejší čas považuji s ohledem na to, že jsem nejela ve skupině, za dobrý výkon. Cítila jsem, že mám hodně sil," uvedla Razýmová v tiskové zprávě svazu.

V mužské stíhačce se na rozdíl od závodu žen rozhodovalo až v závěru. Vítěz sobotní klasické patnáctky Klaebo sice startoval s půlminutovým náskokem před Rusem Alexandrem Bolšunovem a krajanem Emilem Iversenem, ale zvolil rozvážnější tempo a v polovině závodu už jela tříčlenná skupina pohromadě. Sázka na závěr Klaebovi vyšla ideálně - ve stoupání těsně před cílem podle očekávání nastoupil a soupeře setřásl. Druhý dojel vítěz SP z minulé sezony Bolšunov, třetí byl Iversen.

Klaebo díky 39. vítězství v kariéře předstihl v historickém pořadí běžců Pettera Northuga a stíhá další norskou legendu Björna Dählieho, jenž má na kontě 46 výher.

Nejlepší z Čechů Novák startoval stejně jako Razýmová s třicítkou. Na trati spolupracoval se slavným Švýcarem Dariem Colognou a ještě na 10. kilometru bodované místo držel. Pak mu ale došly síly, navíc měl pád způsobený vypnutou lyží, a klesl na 38. pozici. Adam Fellner obsadil 64. místo.

"S Colognou jsme začali docela rychle. Ve stíhačce není na co čekat, takže jsme od začátku riskovali a jeli podlahu. Cologna pak ale odpadl a já zůstal sám. Před sebou jsem přitom měl jednu skupinu, ale nepodařilo se mi ji dostihnout. Ten risk nevyšel a došly mi síly. V pátém okruhu mi navíc někdo ze soupeřů vypnul vázání, spadl jsem a musel se pro lyži vracet, takže jsem ztratil hodně času. V tu chvíli jsem si říkal, jestli má vůbec smysl pokračovat, ale to samozřejmě mělo. I když to nebyl šťastný den, tak jsem to dobojoval," řekl Novák, jenž měl ve stíhačce 43. čas.

Po zrušení závodů v Lillehammeru kvůli pandemii koronaviru plánovaných na příští víkend pokračuje SP běžců na lyžích za dva týdny v Davosu.

SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko):

Muži - stíhací závod 15 km volně: 1. Klaebo (Nor.) 35:09,8, 2. Bolšunov (Rus.) -0,7, 3. Iversen -3,0, 4. Holund (oba Nor.) -19,5, 5. Niskanen (Fin.) -27,3, 6. Musgrave (Brit.) -27,7, 7. Červotkin -32,9, 8. Bělov -33,4, 9. Melničenko (všichni Rus.) -35,9, 10. Hakola (Fin.) -37,1, …38. Novák -2:41,7, 64. Fellner (oba ČR) -5:33,9.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 33 závodů): 1. Klaebo 296, 2. Bolšunov 257, 3. Iversen 219, 4. Holund 176, 5. Musgrave 148, 6. Niskanen 147, …42. Šeller (ČR) 9, 49. Novák 2.

Ženy - stíhací závod 10 km volně: 1. Johaugová (Nor.) 25:06,2, 2. Sorinová (Rus.) -47,0, 3. Anderssonová -48,6, 4. Karlssonová (obě Švéd.) -50,8, 5. Brennanová (USA) -52,5, 6. Fossesholmová (Nor.) -54,8, 7. Svahnová -1:06,9, 8. Dahlqvistová (obě Švéd.) -1:08,8, 9. Niskanenová (Fin.) -1:14,5, 10. Něprjajevová (Rus.) -1:15,6, …22. Razýmová -2:27,0, 48. Janatová -4:21,6, 56. Nováková -5:49,6, 59. Hynčicová (všechny ČR) -6:25,4.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 33 závodů): 1. Johaugová 301, 2. Sorinová 252, 3. Anderssonová 203, 4. Karlssonová 188, 5. Brennanová 177, 6. Svahnová 166, …25. Razýmová 40, 46. Janatová 1.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hronek bude hrát v Hradci Králové do konce roku

Detroitský obránce Filip Hronek bude pokračovat v extraligovém Hradci Králové, kterému vypomáhá od začátku hokejové sezony. Třiadvacetiletý český reprezentant se dohodl s Mountfieldem na prodloužení smlouvy do konce kalendářního roku. Klub to uvedl na svém twitterovém účtu.

NHL předběžně plánovala při pandemii koronaviru odložený start nového ročníku na 1. ledna, ale termín je stále nejistý. Hronek v této sezoně nasbíral ve 14 zápasech 14 bodů za pět branek a devět asistencí, díky čemuž je nejproduktivnějším obráncem extraligy. Původně byl domluven na spolupráci s mateřským klubem do konce listopadu.

Detroit draftoval Hronka v roce 2016 ve druhém kole na 53. pozici. Následně odešel talentovaný bek už s 41 extraligovými starty a čtyřmi body za čtyři asistence z Hradce Králové do Saginawu do OHL. Následně nastupoval na farmě v týmu Grand Rapids v AHL, s který v roce 2017 získal Calder Cup.

Do sestavy Detroitu se Hronek prosadil od sezony 2018/19 a v NHL má na kontě 111 zápasů a 54 bodů za 14 branek a 40 asistencí. Českou republiku reprezentoval na posledních dvou světových šampionátech. Loni v Bratislavě byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje a dostal se i do All Star týmu.

V této sezoně nechyběl před třemi týdny ani na turnaji Karjala, kde si ve třech zápasech připsal gól a asistenci a v posledním utkání s Ruskem vedl tým jako kapitán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy