Z hospod nás nevyhání špatné jídlo, ale hrozní číšníci

Domácí ČTK Domácí, ČTK
17. 11. 2013 20:15
Výzkum: Nejhoršími prohřešky českého personálu jsou arogance, neochota a nevšímavost
Chování obsluhy dokáže znechutit zážitek v restauraci téměř polovině hostů.
Chování obsluhy dokáže znechutit zážitek v restauraci téměř polovině hostů. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hosty dokáže od návštěvy restaurace odradit spíše nevhodné chování personálu než špatné jídlo.

Přístup personálu dokáže zážitek v restauraci znechutit téměř polovině hostů (46 procent), zatímco špatné jídlo jako nejhorší prohřešek uvedla čtvrtina respondentů.

Vyplývá to z průzkumu restauračního rezervačního portálu Restu.cz.

Nespokojenost Češi nejčastěji vyjádří tím, že obsluze nedají spropitné, nebo se již neobjeví. Třetina si je ochotna stěžovat.

Nejhoršími prohřešky personálu jsou arogance, neochota a nevšímavost. Žoviální až vlezlý přístup k zákazníkovi jsou Češi naopak schopni číšníkům spíše odpustit.

"Pro restauratéry je lepší vzít nezaučeného brigádníka, který ale dělá práci s láskou, než otráveného číšníka či číšníci. Ti jsou totiž schopni zabít tržby během krátké doby," komentoval výsledky šetření zakladatel Restu.cz Pavel Suchánek.

Podívejte se, jak dopadly pražské hospody:

Mezi další nešvary, které návštěvníkům v restauračních zařízeních vadí, jsou podle průzkumu zakouřené prostory, které uvedlo 15 procent dotazovaných, zatímco deset procent na prvním místě kouká na čistotu lokálu a sociálních zařízení.

Negativně naopak lidé příliš nevnímají neobměňovaní jídelního lístku. Stále stejnou nabídku jídel by své oblíbené restauraci odpustila nadpoloviční většina hostů.

Sucho v krku? Tady jsou hospody, kam nechoďte. Už to nemá smysl:

Pokud český host není spokojen, potom to nejčastěji řeší tím, že nedá obsluze žádné spropitné. Takový přístup volí 41 procent lidí. Důležitým signálem pro restauratéry je fakt, že čtvrtina Čechů si otevřeně nestěžuje, ale už nikdy do stejné restaurace nepřijde.

Sedm procent je ochotno o svých špatných zkušenostech napsat recenzi na internetu a pouhá dvě procenta nespokojených hostů si nechají zavolat vedoucího restaurace.

Od Dvou Slunců ke Kocourovi a dál. Cesta časem po hospodách III. a IV. skupiny:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do restaurace?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vystrčil nebude obhajovat post ve vedení ODS, prezidentskou kandidaturu vyloučil

Předseda Senátu Miloš Vystrčil nebude na lednovém kongresu ODS obhajovat funkci místopředsedy strany. Řekl to serverům Novinky.cz a iDNES.cz. Své rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné tím, že se chce naplno věnovat práci v horní parlamentní komoře a mít víc času na rodinu. Vyloučil, že by se tak chystal na případnou prezidentskou kandidaturu.

Vystrčil uvedl, že se o post ve vedení strany nehodlá ucházet, protože se chce věnovat Senátu, práci jeho předsedy a práci senátora za jihlavský region. "Taky protože mě čekají senátní volby v příštím roce, kde bych se chtěl pokusit znovu kandidovat," řekl dnes Vystrčil serveru iDNES.cz.

Jako další důvod uvedl, že chce mít více času na manželku, vnoučata, přátele a příbuzné. "Třetí důvod je, že ODS po osmi letech práce zvítězila ve volbách, dílčí cíl se podařilo splnit," řekl již ve středu Novinkám. Svým odchodem z vedení strany chce dát příležitost někomu novému. Zároveň ale nevyloučil, že se do vedení ODS někdy v budoucnosti nevrátí.

O Vystrčilovi se v médiích spekuluje jako o možném kandidátovi na příštího prezidenta republiky. Předseda Senátu ale odmítá, že by s tím rozhodnutí opustit vedení ODS souviselo. "Tuto věc nyní neřeším. Pan prezident Miloš Zeman bude zřejmě fungovat až do konce svého volebního období," řekl Novinkám.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kolumbijská policie zadržela dva Němce, chtěli vyvézt stovky sklípkanů

Kolumbijské úřady dnes informovaly, že zadržely dva Němce, kteří se snažili ze země vyvézt více než dvě stovky sklípkanů. Muži tvrdili, že pavouky chtějí vyvézt do Evropy kvůli vědeckým účelům, neměli však potřebná povolení, uvedla agentura Reuters. Odborníci musí rozhodnout, co se zabavenými zvířaty podniknout. Oba Němce čeká soud.

"Nezaznamenali jsme tak velkou zásilku sklípkanů od roku 2018," uvedla radní pro životní prostředí hlavního města Bogotá Carolina Urrutiaová.

Kolumbie je domovem pro řadu druhů volně žijících zvířat a dlouhodobě čelí velkému počtu pokusů o nepovolený vývoz chráněných druhů či jen výrobků z nich.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Sídlo OSN v New Yorku bylo uzavřeno, ozbrojený muž se vzdal policii

Ozbrojený muž, který se ve čtvrtek pohyboval před sídlem OSN, přičemž měl patrně přiložené ústí hlavně ke krku, je v rukou policie a nepředstavuje hrozbu. S odkazem na newyorskou policii o tom informovala agentura Reuters.

Podle aktuálních videí z místa se muž před plotem u sídla OSN na Manhattanu vzdal policii. Ta později na Twitteru oznámila, že muž je ve vazbě a veřejnost není v ohrožení.

Sídlo OSN bylo kvůli dnešnímu incidentu dočasně uzavřeno. Muž, jenž se později vzdal, předtím chodil před komplexem sem a tam a nechal na chodníku několik sešitů, které policie následně odnesla.

Policie se snažila s mužem komunikovat a během incidentu v okolí odklonila dopravu. Dříve uvedla, že jde o bělocha ve věku kolem 60 let.

"Nemáme absolutně žádné informace o tom, že by tato osoba byla zaměstnancem nebo bývalým zaměstnancem nebo jakýmkoliv způsobem napojena na OSN," uvedl mluvčí OSN Stéphane Dujarric. Později informoval, že byl otevřen jiný vchod do budovy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy