Wrestling po česku? "Vesnická zábava", kde se mlátí pivem

FOTO Mělnický wrestling? Místo "prsatic" zde sází na českost
Tak přesně to na českém wrestlingu nečekejte!
Ačkoliv jsou kluci velcí nadšenci a před jejich uměním a zápalem je třeba smeknout, pořád se jedná především o "vesnickou zábavu".
A to někdy téměř doslova. I první vystoupení v roce 2012 bylo poměrně zajímavé, popisuje jeden ze zakladatelů českého wrestlingu Jakub Pešek. "Oslovil nás tehdy kamarád motorkář, který pořádá velké motorkářské srazy, s tím, že by se mu líbilo, kdybychom na jednom z těch srazů vystoupili. Jak se to blížilo, tak už jsme to chtěli odpískat, ale nějak jsme to slíbili tolika lidem, že už to nešlo," dodává wrestler známý pod přezdívkou Král slova.
Od té doby měli několik desítek vystoupení, jedou čtvrtou wrestlingovou sezonu v řadě a postupně se rozrůstá jejich počet. A to jak počet samotných showmanů...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Prokop Vodrážka Jakub Plíhal, Prokop Vodrážka
3. 6. 2015 10:46
Prsaté uvaděčky a nabité sportovní haly nečekejte. Wrestling po česku je daleko zajímavější podívaná.

Mělník - Když se řekne wrestling, většině lidí se vybaví postavy jako Hulk Hogan nebo Dwayne "The Rock" Johnson, kteří v přeplněné hale baví tisíce diváků tím, že se v ringu mlátí hlava nehlava, předvádějí krkolomné chvaty a lámou o sebe skládací židle.

Wrestling lze dělat i ve skromnějších podmínkách, což divákům ukazují už několikátým rokem bojovníci z VcV Original Wrestling, první české wrestlingové skupiny.

Deset nejextrémnějších momentů WWE je zachyceno v této kompilaci.
Deset nejextrémnějších momentů WWE je zachyceno v této kompilaci. | Video: youtube

Místo přeplněných hal obrážejí (nejen) motorkářské festivaly, místo davů natěšených fanynek je vítají postarší rockeři s půllitrem piva v ruce a místo milionů v kapse dělají vše pouze pro zábavu. A to nejen svoji, ale především tu diváckou.

Jejich vystoupení jsou stejně jako ta americká plná tvrdých kopů, nebezpečných pádů a samozřejmě i skládacích židlí. Člověka ta řežba se silným "vesnickým nádechem" vtáhne tak, že by skoro zapomněl, že je to celé nahrané. 

Pokud chcete vidět, jak takový "vesnický" wrestling vypadá, podívejte se především do fotogalerie, kde se o události dozvíte více (klikněte na obrázek nahoře), nebo na oficiální video wrestlerů níže. 

Video: Youtube.com / VcV Original Wrestling
 

Právě se děje

Další zprávy