Vyhrajte vstupenky na párty s DJ Ericem Prydzem!

Kultura Kultura
17. 7. 2013 11:20
Slavný dýdžej Eric Prydz vystoupí v sobotu v Praze
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz třikrát dvě vstupenky na vystoupení DJ Erica Prydze, které se uskuteční v pražské Incheba Aréně v sobotu 20. července.

Výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu.

Vystoupení hvězdy taneční hudby doplní další dýdžejové Gregor Tresher, Jeremy Olander, Adrian Hour, Henrik B, slovenský Tomas Haverlik a česká zástupkyně Lucca. Na festivalu se Prydz podílel také jako dramaturg.

Prydze je autorem hudebních kousků Pjanoo a Call on me, které patří mezi nejúspěšnější hity elektronické taneční scény, vybíral z mnoha nabídek pro zastávky evropského turné. V Čechách hrál naposledy před šesti lety a podle slov jeho managementu se tu zase několik dalších let neukáže.

Čtěte také
Taneční festivaly: Kam v létě na velkolepou párty?

Prydzovy hity si pobrukují nejen fanoušci taneční muziky, ale také návštěvníci fotbalových zápasů či fitness center, kde zní jeho hudba. Dýdžej, který den před pražským koncertem oslaví 37. narozeniny, měl úspěch také jako úspěšný remixér. Jeho remix skladby Proper Education (Another Brick in the Wall) od Pink Floyd se stal celosvětovým hitem, který byl později nominován na cenu Grammy v roce 2008 v kategorii Nejlepší remix. Připravil i remixové album pro další legendární kapelu Depeche Mode.

Dýdžej a producent Prydz nyní žije v Londýně. V roce 2010 DJ Magazín vyhlásil výsledky ankety Top 100 DJ, ve které se Prydz umístil na 30. místě. Některé své singly vydává pod svou přezdívkou Pryda.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Maláčová nepředpokládá, že by se nový kurzarbeit spustil v nynější epidemii. V koronavirové krizi by se podle ní měl využívat dál program Antivirus

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Vrtulník NASA Ingenuity na Marsu poletí popáté, vystoupá výš a přistane jinde

Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA má v pátek na Marsu naplánovaný svůj pátý let, při němž vystoupá výš než doposud a přistane na jiném místě. Na svém webu o tom informuje Laboratoř tryskového pohonu (JPL), která má v NASA na starosti mimo jiné program robotického vozítka Perseverance včetně testování Ingenuity. Data o zkoušce očekává v sobotu půldruhé hodiny po půlnoci.

Stroj má opět vzlétnout do pětimetrové výšky a letět ve stejné dráze jako při předchozím testu, a to až do vzdálenosti 129 metrů. Místo otočky a návratu ale vystoupá do deseti metrů, pořídí barevné i černobílé fotografie oblasti a poté přistane. Celý tento let má trvat 110 vteřin. "Až dosedne na svém novém místě, zahájíme novou demonstrační fázi - takovou, při níž předvedeme, co tato nová technika může udělat, aby pomohla dalším misím na cestě," sdělila JPL.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Investigativní novináři tvrdí, že našli muže, jehož cestovní pas posloužil k vytvoření falešného dokladu pro jednoho z ruských agentů z Vrbětic.

Další zprávy