Před samotným tiskem si lze vybrat typ steaku s požadovanou křehkostí, mramorováním a množstvím tuku. "Za 15-20 minut stroj steak vytiskne, vrstvu po vrstvě," uvedl Yaron Eshel, manažer projektu 3D tiskáren společnosti Redefine Meat.
Každé kolo tisku podle něj vytvoří tři až čtyři různé pláty, které lze následně nakrájet na jednotlivé steaky. Celkem má společnost osm strojů "Angus", dva v Izraeli a šest v Nizozemsku, kde bude její továrna plně funkční v prosinci.
Kromě steaků společnost vyrábí různé tradiční masné výrobky kombinací klíčových technologií, které vytvářejí svalovinu, tuk a krev s využitím rostlinných složek, jako jsou sójové a hrachové bílkoviny, cizrna, červená řepa, nutriční kvasnice a kokosový tuk.
Vytisknout 15 tun masa denně
"Identifikovali jsme několik složek, které můžeme vytvořit z rostlin a které mají přesně stejné vlastnosti jako tkáň zvířecího masa. Poskytnou přesný pocit, který zažíváte při dobrém steaku ze zvířete, aniž byste jedli maso ze zvířete," řekl agentuře Reuters spoluzakladatel a výkonný ředitel Eshchar Ben-Shitrit.
"V letošním roce zvyšujeme kapacitu, abychom dosáhli celkového objemu přes 15 tun denně," uvedl Ben-Shitrit a dodal, že se soustředí na vytváření kvalitních výrobků, které budou konkurovat nejlepším tradičním masům. Ben-Shitrit uvedl, že společnost se svou 3D technologií uvádí na trh steaky ze svíčkové a nízkého roštěnce.
Přestože si Ben Shitrit nemyslí, že se konzumace živočišného masa stane minulostí, dopad rostlinného masa na životní prostředí bude podle něj významný. "Dopad na planetu je tak velký, že se tomu vyplatí v příštím desetiletí věnovat," dodává majitel izraelské společnost Redefine Meat.