Videoherní série Assassin's Creed se dočká vlastního seriálu, natočí ho Netflix

Magazín Magazín
27. 10. 2020 15:01
Netflix natáčí akční seriál na motivy úspěšné videoherní série Assassin's Creed. Na sociálních sítích to oznámil animovaným červeným logem.
Assassin’s Creed: Valhalla
Assassin’s Creed: Valhalla | Foto: Ubisoft

Seriál je součástí dohody mezi Ubisoftem, který videoherní sérii produkuje, a Netflixem. Výkonnými producenty jsou Jason Altman a Danielle Kreinik. "Máme radost, že s Netflixem natočíme seriál a prohloubíme svět Assassin's Creed," citoval web Variety Altmana.

Assassin's Creed patří mezi nejslavnější videoherní série, první díl si mohli hráči zahrát před již v roce 2007, tehdy pronikli do dlouhověkého boje mezi asasíny a templáři. Od té doby se podívali do staré Paříže či Londýna, šplhali po pyramidách starověkého Egypta nebo navštívili antické Řecko.

Nový díl série s podtitulem Valhalla vyjde 10. listopadu a hráče zavede do vikingských dob konce 9. století. Na hře pracovalo 15 studií po celém světě a slibuje i hromadné bitvy a nájezdy na anglická města.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy