"Jedeš pozdě na klauzuru." Studenti zlínské univerzity vydali počítačovou hru

ČTK ČTK
26. 9. 2022 14:20
Studenti prvního ročníku ateliéru Game Design fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity vydali svou první počítačovou hru. Vytvořili ji u příležitosti letošních oslav 20. výročí fakulty.
JPKZPSimulator
JPKZPSimulator | Foto: Ateliér Game Design UTB

Hra se jmenuje Jedeš pozdě na klauzuru a zapomněl jsi na prezentaci simulátor, zkráceně JPKZPSimulator. "Zadáním bylo přijít s jednoduchou hříčkou pro oslavu dvacátých narozenin fakulty, která by se dala vyrobit v úzkém týmu čtyř lidí, za pedagogického dozoru. Studenti si museli projít kolečkem vymyšlení nápadu, jeho obhajoby a následného rozdělení rolí až po marketingovou propagaci samotné hry v podobě krátkého traileru," uvedl vedoucí ateliéru Game Design Pavel Novák.

V simulátoru ze žánru text'n'drive her se hráči projedou cyklostezkou ve Zlíně, vyhýbají se známým profesorům a zároveň se snaží napsat svou prezentaci, než dojedou do školy. "Za zmínku ještě stojí fakt, že veškeré zvuky i autorskou hudbu do hry dodali studenti spřáteleného ateliéru Audiovizuální tvorby," uvedla mluvčí. Hra je volně ke stažení na platformě Itch.io pro operační systém Windows a macOS. "Zároveň ji bude možnost vyzkoušet v galerii G18 ve Zlíně v rámci výstavy Dvacet let FMK," uvedla Svěráková.

Fakulta multimediálních komunikací je jednou ze šesti fakult Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na univerzitě studuje přes 9000 studentů.

 

Právě se děje

Další zprávy