Přestřelky, kurtizány i vydírání. Takový je Divoký západ v podání Red Dead Redemption 2

Studio Rockstar zveřejnilo ve čtvrtek odpoledne šestiminutové video z připravované westernové akce Red Dead Redemption 2. V netradičně pojaté ukázce vysvětluje herní mechanismy pokračování úspěšného titulu z roku 2010. Hráče podle vývojářů čekají „epický příběh z nekompromisního srdce Ameriky“, dobrodružné objevování krajiny (prérie, města, zasněžené lesy) z přelomu 19. a 20. století i akční přestřelky, ve kterých půjde opět zpomalit čas. Přibyly i nové prvky jako péče o gang. Studio Rockstar již dříve prozradilo, že na hře pracuje přes osm let. Red Dead Redemption 2 vychází již 26. října na konzole PlayStation 4 a Xbox One.
Red Dead Redemption 2 - trailer | Video: Rockstar
 

Právě se děje

před 24 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy