Oslepl, přesto chce v Call of Duty přepsat rekordy. Ve hře se pohybuje jako netopýr

Magazín Magazín
6. 8. 2018 11:43
Když mu bylo patnáct let, oslepl na obě oči, ale ani to mu nezabránilo hrát videohry. Založil si na YouTube kanál, na který nahrává záznamy z hraní válečné akce Call of Duty: WWII, ve které chce dosáhnout 10 tisíc zabití.
Call of Duty: WWII
Call of Duty: WWII | Foto: Sledgehammer Games

Ztráta zraku nemusí být překážkou pro hraní videoher. Důkazem je hráč s přezdívkou tj_the_blind_gamer, který dosáhl osm tisíc zabití v akčním titulu Call of Duty: WWII. O úspěchu informoval na sociální síti Reddit s tím, že chce svůj rekord vylepšit ještě o dva tisíce. To je ambiciózní cíl i pro hráče, kteří netrpí podobným postižením. 

Založil si proto i kanál na YouTube. Zjistil, že neexistují ostatní slepí streameři, kteří by se takto věnovali slavnému akčnímu titulu, jehož další díl s podtitulem Black Ops III vyjde již 12. října.

Hráč se se špatným zrakem již narodil, na obě oči oslepl v patnácti letech. Jeho příběhu si všiml web Business Insider.

Tj_the_blind_gamer používá k hraní Call of Duty sluchátka s prostorovým zvukem, má ztišenou hudbu a aktivované herní bonusy, které mu vylepšují zvukové efekty, díky nimž sleduje nepřátele.

V praxi to trochu připomíná echolokaci, pomocí které se orientují netopýři v prostoru. Herní mapu si "osahává" střelbou, díky níž pozná, jestli je před ním zeď, nebo zem, střely totiž vydávají odlišný zvuk. 

"Chci ostatním ukázat, že i když lidé s takovýmto omezením nehrají hry tak často jako normální lidé, tak je pořád hrají," uzavírá.

Podívejte se na záznam jeho hraní:

Video: YouTube
 

Právě se děje

před 3 minutami

Prymula se stane vládním zmocněncem pro výzkum ve zdravotnictví, potvrdila vláda

Vláda dnes jednomyslně schválila pozici vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, kterou bude zastávat dosavadní náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Po jednání vlády to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že půjde o post vědeckovýzkumný, který se nebude krýt s kompetencemi ve zdravotnictví. Na ministerstvu Prymula skončí do konce týdne.

Ráno Prymula, který byl dosud zodpovědný za vedení projektu chytré karantény, Českému rozhlasu řekl, že počítá s přechodem pod Úřad vlády ČR od 1. června.

před 19 minutami

VW: Německý rozsudek o odškodnění v dieselgate se na ČR nevztahuje

Rozhodnutí německého nejvyššího soudu o odškodnění majitelů vozů VW dotčených manipulacemi s emisemi se českých zákazníků netýká. Soudní řízení o případnou náhradu škody budou v Česku a dalších zemích dále pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy