reklama
 
 

Oslepl, přesto chce v Call of Duty přepsat rekordy. Ve hře se pohybuje jako netopýr

6. 8. 2018 11:43
Když mu bylo patnáct let, oslepl na obě oči, ale ani to mu nezabránilo hrát videohry. Založil si na YouTube kanál, na který nahrává záznamy z hraní válečné akce Call of Duty: WWII, ve které chce dosáhnout 10 tisíc zabití.

Ztráta zraku nemusí být překážkou pro hraní videoher. Důkazem je hráč s přezdívkou tj_the_blind_gamer, který dosáhl osm tisíc zabití v akčním titulu Call of Duty: WWII. O úspěchu informoval na sociální síti Reddit s tím, že chce svůj rekord vylepšit ještě o dva tisíce. To je ambiciózní cíl i pro hráče, kteří netrpí podobným postižením. 

Založil si proto i kanál na YouTube. Zjistil, že neexistují ostatní slepí streameři, kteří by se takto věnovali slavnému akčnímu titulu, jehož další díl s podtitulem Black Ops III vyjde již 12. října.

Hráč se se špatným zrakem již narodil, na obě oči oslepl v patnácti letech. Jeho příběhu si všiml web Business Insider.

Tj_the_blind_gamer používá k hraní Call of Duty sluchátka s prostorovým zvukem, má ztišenou hudbu a aktivované herní bonusy, které mu vylepšují zvukové efekty, díky nimž sleduje nepřátele.

V praxi to trochu připomíná echolokaci, pomocí které se orientují netopýři v prostoru. Herní mapu si "osahává" střelbou, díky níž pozná, jestli je před ním zeď, nebo zem, střely totiž vydávají odlišný zvuk. 

"Chci ostatním ukázat, že i když lidé s takovýmto omezením nehrají hry tak často jako normální lidé, tak je pořád hrají," uzavírá.

Podívejte se na záznam jeho hraní:

Video: YouTube

autor: Magazín | 6. 8. 2018 11:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama