Oslepl, přesto chce v Call of Duty přepsat rekordy. Ve hře se pohybuje jako netopýr

Magazín Magazín
6. 8. 2018 11:43
Když mu bylo patnáct let, oslepl na obě oči, ale ani to mu nezabránilo hrát videohry. Založil si na YouTube kanál, na který nahrává záznamy z hraní válečné akce Call of Duty: WWII, ve které chce dosáhnout 10 tisíc zabití.
Call of Duty: WWII
Call of Duty: WWII | Foto: Sledgehammer Games

Ztráta zraku nemusí být překážkou pro hraní videoher. Důkazem je hráč s přezdívkou tj_the_blind_gamer, který dosáhl osm tisíc zabití v akčním titulu Call of Duty: WWII. O úspěchu informoval na sociální síti Reddit s tím, že chce svůj rekord vylepšit ještě o dva tisíce. To je ambiciózní cíl i pro hráče, kteří netrpí podobným postižením. 

Založil si proto i kanál na YouTube. Zjistil, že neexistují ostatní slepí streameři, kteří by se takto věnovali slavnému akčnímu titulu, jehož další díl s podtitulem Black Ops III vyjde již 12. října.

Hráč se se špatným zrakem již narodil, na obě oči oslepl v patnácti letech. Jeho příběhu si všiml web Business Insider.

Tj_the_blind_gamer používá k hraní Call of Duty sluchátka s prostorovým zvukem, má ztišenou hudbu a aktivované herní bonusy, které mu vylepšují zvukové efekty, díky nimž sleduje nepřátele.

V praxi to trochu připomíná echolokaci, pomocí které se orientují netopýři v prostoru. Herní mapu si "osahává" střelbou, díky níž pozná, jestli je před ním zeď, nebo zem, střely totiž vydávají odlišný zvuk. 

"Chci ostatním ukázat, že i když lidé s takovýmto omezením nehrají hry tak často jako normální lidé, tak je pořád hrají," uzavírá.

Podívejte se na záznam jeho hraní:

Video: YouTube
 

Právě se děje

před 7 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 52 minutami

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy