Kultovní videohra Doom slaví 25 let. Hrát ji můžete na hodinkách i topinkovači

Magazín Magazín
10. 12. 2018 16:35
Před 25 roky, 10. prosince 1993, vyšla počítačová hra, která definovala vlastní žánr a od té doby se podobným střílečkám začalo říkat „doomovky“. Za hrou stojí trojice tvůrců John Romero, Tom Hall a John Carmack, kteří nechali bojovat bezejmenného mariňáka proti hordám démonů a nemrtvých nestvůr. Doom se dočkal komiksové či filmové adaptace a proslul i bizarními možnostmi, kde všude se dá hrát – například na bankomatu, tiskárně, chytrých hodinkách či topinkovači. Nový dech chytil v roce 2016, kdy vyšel reboot a zabodoval svou přímočarostí jak u kritiky, tak hráčů. Příští rok proto studio Bethesda uvede na trh pokračování Doom Eternal.
Podívejte se na 25 let Dooma. Upozornění: Video není vhodné pro děti a mladistvé. | Video: Bethesda
 

Právě se děje

před 6 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy