Osmiletý kluk si vydělal na YouTube půl miliardy. Ve videích hodnotí hračky

Magazín Magazín
5. 12. 2018 10:33
Osmiletý chlapec, který recenzuje hračky, se stal nejvýdělečnější osobností na YouTube pro letošní rok. Podle odhadů časopisu Forbes utržil malý milovník Lega, vláčků a autíček 22 milionů dolarů, v přepočtu tedy téměř půl miliardy korun.
Ryan
Ryan | Foto: YouTube Ryan ToysReview

Youtubový kanál Ryan ToysReview sleduje přes 17 milionů lidí. Malý Ryan si ve videích hraje s hračkami a hodnotí je. I díky tomu se stal nejvýdělečnějším youtuberem roku 2018.

Momentálně mají jeho spoty přes 26 miliard zhlédnutí, tím nejúspěšnějším je video z dětského parku, kde se klouže na klouzačce. To má téměř 350 milionů přehrání.

Kanál Ryanovi založili rodiče v roce 2015 a nejoblíbenější je mezi dětmi. Ryan si popularitu vysvětluje tím, že je vtipný a zábavný. Hračky si neschovává, ale daruje je na dobročinné účely.

Časopis Forbes uvádí, že většinu příjmů malého chlapce tvoří reklama, kterou Google umisťuje před videa na YouTube. Ostatní peníze plynou z placeného obsahu.

"Pokud výrobek má deset milionů nebo dvacet milionů zhlédnutí a vidíte, že se Ryanovi nebo ostatním dětem líbí, má to obrovský dopad na prodej," vysvětlil sílu videí Jim Silver, ředitel recenzní stránky Toys, Tots, Pets, and More.

Ryanovi rodiče již v minulosti řekli, že jakmile se Rynovi přestane natáčení líbit, kanál zruší. V záloze mají plán, že by připravovali rodinná dobrodružství chlapce a jeho sester.

Nejlépe placenými youtubery letošního roku jsou dále Jake Paul, Dude Perfect, Daniel Middleton, Logan Paul nebo PewDiePie.

Video: Závislost na sociálních sítích? Rodiny spolu netráví čas

Mladí lidé potřebují být pořád on-line, potřebují někam patřit, říká vedoucí kladenské adiktologické dětské ambulance Michaela Štáfková. | Video: Daniela Drtinová, DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy