Apple zakázal českou adventuru Polda 3. Vadí mu, že je v ní karetní hra Prší

Magazín Magazín
5. 9. 2018 8:44
Apple stáhl ze svého on-line obchodu s aplikacemi App Store českou adventuru Polda 3, protože obsahuje karetní hru, která podle firmy simuluje gamblerství.
Polda 3
Polda 3 | Foto: Zima Software

"Opět nás pobavila firma Apple. Polda 3 byl zakázán na App Storu, protože obsahuje velice škodlivou minihru Prší," informují na Facebooku tvůrci známé počítačové hry.

Apple jako důvod stažení uvedl, že Prší nabízí možnost simulovaného gamblerství. Na provozování karetních her a aplikací na App Storu je potřeba speciální licence, kterou Polda 3 nemá. Tvůrci se proto rozhodli karetní hru z hlavního příběhu raději vymazat.

"Budeme se snažit minihru Prší vyhodit a vrátit Poldu 3 na App Store, ale po zkušenostech se zákazem Poldy 2 kvůli Hitlerovi víme, že to bude chvíli trvat," vysvětlují vývojáři.

Lidé v příspěvku, ve kterém tvůrci na Facebooku oznámili stažení Poldy 3, s nadsázkou připomínají, že karetní hra je "svlékací", tedy že cílem hráče je vysvléknout animovanou postavičku. Applu tento fakt údajně nevadil a za hlavní důvod stažení z obchodu označil pouze simulaci gamblerství.

Herní série Polda vychází od roku 1998. Hlavní postavou je svérázný policista a později soukromé očko Pankrác, kterého dabuje herec Luděk Sobota. V obchodech si tehdy první díl koupilo kolem 20 tisíc lidí, v době vydání se krabicová verze prodávala za 599 korun.

"Úspěch jsme nečekali, hru jsme před vydáním ukazovali pár herním novinářům, kteří nám řekli, že se jí prodá kolem tisícovky kusů. Tenkrát jsme z předváděčky v Praze odjížděli úplně zničení a skleslí, takhle strašné jsme to nečekali. O to víc nás úspěch překvapil," vzpomíná na prvního Poldu Lubomír Kopecký, který se podílel na jeho produkci.

Video: Děláme nejlepší logické hry, jsme perfekcionisti, říká herní tvůrce Jakub Dvorský

Vývoj hry stál jako celovečerní film, dělalo nás na tom pět a jsme vyčerpaní a přepracovaní, říká zakladatel studia Amanita Design Jakub Dvorský. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 8 minutami

Bývalá redaktorka BBC a ČT Angelika Bazalová byla zvolena do Rady ČTK. Získala 131 ze 174 hlasů

Další zprávy