Sony po 18 letech končí s PlayStation 2. Konzole se prodalo přes 150 milionů kusů

ČTK ČTK
4. 9. 2018 15:11
Japonská společnost Sony už nebude poskytovat opravy herní konzole PlayStation 2, a to po více než 18 letech od uvedení na trh. Herní konzole PlayStation 2 se prodalo přes 150 milionů kusů.
PlayStation 2
PlayStation 2 | Foto: Shutterstock

Sony servis ukončila, protože jí pro tyto stárnoucí konzole docházejí náhradní díly. Hráči, jejichž přístroje potřebují opravu, teď musejí zkusit štěstí s neoficiálními službami.

Oznámení o ukončení servisních služeb firma zasílala zákazníkům do konce června, poslední žádosti o opravy přijímala do 31. srpna.

Zařízení se začalo prodávat 4. března 2000 v Japonsku a v říjnu stejného roku ve Spojených státech. Dodnes je nejprodávanější herní konzolí, jaká kdy přišla na trh. Její výroba skončila v roce 2012, šest let po uvedení následující PlayStation 3.

Herních konzolí PlayStation 2 se prodalo přes 150 milionů kusů, zatímco nejnovějšího modelu PlayStation 4 asi 80 milionů.

Konkurenční Microsoft už objem prodeje konzole Xbox One nezveřejňuje, společnost IHS Markit ho odhaduje na více než 40 milionů, uvedl server BBC.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 38 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy