Sony po 18 letech končí s PlayStation 2. Konzole se prodalo přes 150 milionů kusů

ČTK ČTK
4. 9. 2018 15:11
Japonská společnost Sony už nebude poskytovat opravy herní konzole PlayStation 2, a to po více než 18 letech od uvedení na trh. Herní konzole PlayStation 2 se prodalo přes 150 milionů kusů.
PlayStation 2
PlayStation 2 | Foto: Shutterstock

Sony servis ukončila, protože jí pro tyto stárnoucí konzole docházejí náhradní díly. Hráči, jejichž přístroje potřebují opravu, teď musejí zkusit štěstí s neoficiálními službami.

Oznámení o ukončení servisních služeb firma zasílala zákazníkům do konce června, poslední žádosti o opravy přijímala do 31. srpna.

Zařízení se začalo prodávat 4. března 2000 v Japonsku a v říjnu stejného roku ve Spojených státech. Dodnes je nejprodávanější herní konzolí, jaká kdy přišla na trh. Její výroba skončila v roce 2012, šest let po uvedení následující PlayStation 3.

Herních konzolí PlayStation 2 se prodalo přes 150 milionů kusů, zatímco nejnovějšího modelu PlayStation 4 asi 80 milionů.

Konkurenční Microsoft už objem prodeje konzole Xbox One nezveřejňuje, společnost IHS Markit ho odhaduje na více než 40 milionů, uvedl server BBC.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy