Sony po 18 letech končí s PlayStation 2. Konzole se prodalo přes 150 milionů kusů

ČTK ČTK
4. 9. 2018 15:11
Japonská společnost Sony už nebude poskytovat opravy herní konzole PlayStation 2, a to po více než 18 letech od uvedení na trh. Herní konzole PlayStation 2 se prodalo přes 150 milionů kusů.
PlayStation 2
PlayStation 2 | Foto: Shutterstock

Sony servis ukončila, protože jí pro tyto stárnoucí konzole docházejí náhradní díly. Hráči, jejichž přístroje potřebují opravu, teď musejí zkusit štěstí s neoficiálními službami.

Oznámení o ukončení servisních služeb firma zasílala zákazníkům do konce června, poslední žádosti o opravy přijímala do 31. srpna.

Zařízení se začalo prodávat 4. března 2000 v Japonsku a v říjnu stejného roku ve Spojených státech. Dodnes je nejprodávanější herní konzolí, jaká kdy přišla na trh. Její výroba skončila v roce 2012, šest let po uvedení následující PlayStation 3.

Herních konzolí PlayStation 2 se prodalo přes 150 milionů kusů, zatímco nejnovějšího modelu PlayStation 4 asi 80 milionů.

Konkurenční Microsoft už objem prodeje konzole Xbox One nezveřejňuje, společnost IHS Markit ho odhaduje na více než 40 milionů, uvedl server BBC.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vojtěch Filip může po infarktu opustit nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu může opustit nemocnici. Lékaři Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) na pražském Karlově náměstí povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

Do nemocnice, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, byl Filip přijat ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

Další zprávy