Žena porodila přímo za jízdy. Vidělo to sedm milionů lidí

jaz
20. 7. 2015 17:05
Američanka nestihla dojet do porodnice včas. Průběh neuvěřitelného porodu zachytil na kameru její manžel, který celou dobu řídil.
Foto: YouTube

Pasadena – Jon a Lesia Pettijohn čekali své třetí dítě a coby zkušení rodiče nechtěli přijet jako u předchozích porodů do nemocnice příliš brzy. Do auta tak nasedli ve chvíli, kdy Lesia měla čím dál častější kontrakce a porod byl na spadnutí. Do porodnice to ale už nestihli.

V polovině minulého týdne začala Lesia rodit své třetí dítě, a to přímo za jízdy na dálnici. Ani jeden neměli mobilní telefony, proto se rozhodli jet co nejrychleji do porodnice Bay Area v Pasadeně v Texasu. Hodinu ale strávili v dopravní zácpě. Po 45 minutách cesty pak Lesie odtekla plodová voda.

"Bylo pro mě těžké zůstat v klidu. Pomohlo mi, že byl klidný Jon. Docela jsem vyšilovala, nechtěla jsem ho porodit v autě," řekla webu Today statečná matka, která zvládla porod úplně sama. Z narození svých dvou dcer neměli manželé žádnou památku, proto zapnul Jon kameru už v autě a celou dobu natáčel.

Začátek porodu, kdy Lesia křičí bolestí, může leckoho vyděsit, ve výsledku se vše odehrálo tak rychle, že si dnes již hrdá matka skoro nestihla ani svléknout kalhoty a odepnout bezpečnostní pás. "Dýchá, pokud pláče, tak dýchá, ale drž ho hlavou dolů, miláčku. Drž ho hlavou dolů a plácej ho po zadečku," radí klidným hlasem Jon, který nečekal, že by to do deset minut vzdálené porodnice nestihli.

Porod v autě vyvolal vlnu reakcí

Nakonec se na dálnici Beltway 8 narodil 4,5 kilový chlapec Josiah, na kterého doma čekají dvě starší sestry. Pyšný otec se chtěl netradičním porodem pochlubit svým známým, proto celé video publikoval na YouTube. "Bylo to hlavně pro rodinu a přátele. Byl jsem velmi překvapen, jaký to vyvolalo rozruch."

Dojemný porod vidělo do nedělního rána na pět milionů lidí a v současné době má téměř osm milionů zhlédnutí. "Máme nejrůznější reakce. Někteří lidé nám přejí, jiní nás urážejí," řekl John s tím, že jsou šťastni, že mají syna a ohlasy lidí na internetu je nezajímají.

Manželé Jon a Lesia se vzali před třemi lety a malý Josiah není prý rozhodně jejich posledním potomkem. Společně totiž plánují hodně velkou rodinu.

Porod 4,5 kilového dítěte v autě vidělo sedm milionů lidí. | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí MAAE

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy