Žena porodila přímo za jízdy. Vidělo to sedm milionů lidí

jaz
20. 7. 2015 17:05
Američanka nestihla dojet do porodnice včas. Průběh neuvěřitelného porodu zachytil na kameru její manžel, který celou dobu řídil.
Foto: YouTube

Pasadena – Jon a Lesia Pettijohn čekali své třetí dítě a coby zkušení rodiče nechtěli přijet jako u předchozích porodů do nemocnice příliš brzy. Do auta tak nasedli ve chvíli, kdy Lesia měla čím dál častější kontrakce a porod byl na spadnutí. Do porodnice to ale už nestihli.

V polovině minulého týdne začala Lesia rodit své třetí dítě, a to přímo za jízdy na dálnici. Ani jeden neměli mobilní telefony, proto se rozhodli jet co nejrychleji do porodnice Bay Area v Pasadeně v Texasu. Hodinu ale strávili v dopravní zácpě. Po 45 minutách cesty pak Lesie odtekla plodová voda.

"Bylo pro mě těžké zůstat v klidu. Pomohlo mi, že byl klidný Jon. Docela jsem vyšilovala, nechtěla jsem ho porodit v autě," řekla webu Today statečná matka, která zvládla porod úplně sama. Z narození svých dvou dcer neměli manželé žádnou památku, proto zapnul Jon kameru už v autě a celou dobu natáčel.

Začátek porodu, kdy Lesia křičí bolestí, může leckoho vyděsit, ve výsledku se vše odehrálo tak rychle, že si dnes již hrdá matka skoro nestihla ani svléknout kalhoty a odepnout bezpečnostní pás. "Dýchá, pokud pláče, tak dýchá, ale drž ho hlavou dolů, miláčku. Drž ho hlavou dolů a plácej ho po zadečku," radí klidným hlasem Jon, který nečekal, že by to do deset minut vzdálené porodnice nestihli.

Porod v autě vyvolal vlnu reakcí

Nakonec se na dálnici Beltway 8 narodil 4,5 kilový chlapec Josiah, na kterého doma čekají dvě starší sestry. Pyšný otec se chtěl netradičním porodem pochlubit svým známým, proto celé video publikoval na YouTube. "Bylo to hlavně pro rodinu a přátele. Byl jsem velmi překvapen, jaký to vyvolalo rozruch."

Dojemný porod vidělo do nedělního rána na pět milionů lidí a v současné době má téměř osm milionů zhlédnutí. "Máme nejrůznější reakce. Někteří lidé nám přejí, jiní nás urážejí," řekl John s tím, že jsou šťastni, že mají syna a ohlasy lidí na internetu je nezajímají.

Manželé Jon a Lesia se vzali před třemi lety a malý Josiah není prý rozhodně jejich posledním potomkem. Společně totiž plánují hodně velkou rodinu.

Porod 4,5 kilového dítěte v autě vidělo sedm milionů lidí. | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 25 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy